logo samorzad

mapa stronykontaktniepelnosprawni

podkarpackie-logo

Ochrona danych osobowych
 

uchw sejmik2
 
uchw zarzad2
 
rcl-rzdowe-centrum-legislacyjne-160x80a
 
zam-publ

sprawy do

WYDANIE AKTUALNE PPS

pps 19 01

ARCHIWALNE PRZEGLĄDY

przeglad-sterta-160

Punkt Informacyjny Funduszy Europejskich

 

Program Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2014-2020

 

Program Operacyjny Rybactwo i Morze

Ochrona środowiska w regionie

wrota-srodowisko

140918 - oleszyceW Zespole Szkół w Oleszycach odbyła się wczoraj 18 września konferencja pt. „Prawidłowe gospodarowanie i bezpieczne usuwanie wyrobów zawierających azbest”. Organizatorem konferencji był Powiat Lubaczowski.

Wzięli w niej udział przedstawiciele  samorządów z terenu powiatu lubaczowskiego i sąsiednich oraz instytucji i podmiotów zajmujących się ochroną środowiska. Konferencję otworzył Wicemarszałek Województwa Podkarpackiego Lucjan Kuźniar, który przedstawił zadania samorządu województwa w kwestii usuwania azbestu i utylizacji wyrobów zawierających azbest oraz zaprezentował przedsięwzięcia już zrealizowane i aktualnie przygotowywane.

Od kilku lat Wojewódzki Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Rzeszowie prowadzi programy dofinansowania przedsięwzięć dotyczących usuwania azbestu i wyrobów zawierających azbest.  Uważam, iż kluczowym elementem, który zadecyduje o tym, że działania związane z usuwaniem azbestu zostaną zrealizowane, będzie kontynuacja wspomnianego programu w przyszłości” zaznaczył marszałek Kuźniar.

Na konferencji zostały zaprezentowane aktualne zagadnienia dotyczące zasad usuwania i bezpiecznego użytkowania azbestu. Celem Konferencji było podniesienie kwalifikacji pracowników urzędów administracji publicznej poprzez zapoznanie ich z aktualnym stanem prawnym i możliwością finansowania usuwania azbestu oraz doświadczeniami firm usuwających azbest. Konferencja była okazją do pogłębienia wiedzy na temat rządowego programu usuwania azbestu i wyrobów zawierających azbest stosowanych na terytorium Polski oraz ewidencji materiałów zawierających azbest.

 

 

Jerzy Klisowski

Kancelaria Zarządu

Statystyka

Odwiedza nas 868 gości oraz 0 użytkowników.