Samorząd Województwa Podkarpackiego

Herb województwa. Na tarczy po lewej stronie gryf naprzeciw niego lew. U góry krzyż kawalerski.
SAMORZĄD WOJEWÓDZTWA PODKARPACKIEGO

  

  

Grupa ludzi na śniegu na zewnątrz.

 


Autor tekstu: Monika Konopka

Biuro Prasowe UMWP

 

W Narciarskim Centrum Turystyki Aktywnej i Sportu Bieszczad.ski Wańkowa odbyły się VI Podkarpackie Mistrzostwa Samorządowe w narciarstwie alpejskim o Puchar Marszałka Województwa Podkarpackiego. W zmaganiach wzięło udział trzydziestu zawodników z jednostek samorządowych z terenu całego województwa.

 

Organizatorem zawodów było Podkarpackie Stowarzyszenie Samorządów Terytorialnych, którego przewodniczącym jest marszałek województwa. A współorganizatorami gmina Olszanica oraz Bieszczad.ski Wańkowa. 

 

To już kolejna edycja tych zawodów. Cieszę się, że pogoda nam dopisała. Warunki są bardzo dobre. Te sportowe zmagania to także okazja do promocji bazy turystycznej Podkarpacia, która z każdym rokiem poszerza się, czego znakomitym przykładem jest Bieszczad.ski Wańkowa – mówi marszałek Ortyl.

 

W czasie krótkiego otwarcia zawodów wójt Olszanicy, Krzysztof Zapała, zapewnił, że na stoku panują bardzo dobre warunki i zachęcał samorządowców do dobrej zabawy.

 

Zawodnicy rywalizowali w kilku kategoriach: indywidualnych i grupowych. Obok narciarskich zmagań samorządowców na stoku w Wańkowej odbyły się także zawody dla dzieci i młodzieży, w ramach tegorocznej edycji „Zimowego szaleństwa z Funduszami Europejskimi”. Zawody dla dzieci połączone były z wieloma innymi atrakcjami i zabawami. Były między innymi gry i zabawy zręcznościowe, tańce integracyjne, quizy wiedzy o Funduszach Europejskich a także o stoku w Wańkowej.

 

Galeria zdjęć: