Samorząd Województwa Podkarpackiego

Herb województwa. Na tarczy po lewej stronie gryf naprzeciw niego lew. U góry krzyż kawalerski.
SAMORZĄD WOJEWÓDZTWA PODKARPACKIEGO

  

  

Grupa ludzi pozuje do zdjęcia

 


 

Autor tekstu: Aleksandra Gorzelak – Nieduży

Autor zdjęć: Mateusz Romankiewicz

Biuro prasowe UMWP  

 

Gratuluję, jesteśmy dumni z naszych mistrzów. Trzymam kciuki za kolejne sukcesy! – tak wicemarszałek województwa podkarpackiego Piotr Pilch komplementował zawodników SMS  JKS Jarosław, którzy wygrali turniej finałowy Młodzieżowych  Mistrzostw Polski w Futsalu. Tym samym piłkarze z Jarosławia zostali Mistrzami Polski w kategorii U-19.

 

W siedzibie urzędu marszałkowskiego wicemarszałek Piotr Pilch przyjął mistrzowską drużynę wraz z trenerami i przedstawicielami klubu. Rozmawiano o całym turnieju, emocjach jakie niesie zwycięstwo oraz planach na przyszłość.

 

Podczas całego cyklu rozgrywek o mistrzostwo rozegrano aż 32 mecze. Finały odbyły się w Lublinie pod koniec lutego. Drużyna SMS JKS Jarosław była jedyną drużyną z Podkarpacia, która doszła do finałowego etapu rywalizacji. W meczu o mistrzostwo jarosławianie pokonali w rzutach karnych drużynę Futsal Leszno.  

 

Doskonale zdajemy sobie sprawę z tego, że młodzi, utalentowani w różnych dziedzinach, pracowici i ambitni ludzie to przyszłość naszego regionu. Ci, którzy wiedzą, co to znaczy ciężka praca na drodze do sportowych zwycięstw, nie będą się w swym dorosłym życiu bali wyzwań, realizując swe zawodowe i życiowe plany czy marzenia. Sport jest więc zarówno trampoliną sukcesów, ale także testem kształtowania nie tylko ciała, ale nade wszystko siły charakteru. A dzisiejsze sukcesy z pewnością w przyszłości przekują Państwo w kolejne osiągniecia w różnych sferach życia – mówił w czasie spotkania wicemarszałek Piotr Pilch.

  

Zawodnicy i trenerzy z SMS JKS Jarosław opowiadali o szczegółach turniejowych zmagań oraz drodze do mistrzostwa.

 

W meczu o złoto z Klubem Sportowym Futsal Leszno było sporo emocji. Choć wynik wahał się raz dla jednej, raz dla drugiej drużyny wiedzieliśmy, że trzeba walczyć do końca,
bo niemożliwe nie istnieje. O ostatecznym wyniku zadecydowała obrona przy
rzutach karnych w wykonaniu Mateusza Tarnowskiego i nasz zespół mógł świętować wygrywając ten fragment gry 3:0 oraz cały turniej – mówił podczas spotkania w Rzeszowie Kamil Dziukiewicz, dyrektor Szkoły Mistrzostwa Sportowego w Jarosławiu.

 

Najlepszym bramkarzem mistrzostw został zawodnik z Jarosławia Mateusz Tarnowski.

 

Szkoła Mistrzostwa Sportowego w Jarosławiu powstała jako odpowiedź na zapotrzebowanie na profesjonalne szkolenie dzieci i młodzieży w piłce nożnej i tenisie stołowym. Szkoła rozpoczęła działalność we wrześniu 2015 roku, zapraszając we własne progi najzdolniejszych młodych adeptów z regionu.

 

Galeria zdjęć: