Samorząd Województwa Podkarpackiego

Herb województwa. Na tarczy po lewej stronie gryf naprzeciw niego lew. U góry krzyż kawalerski.
SAMORZĄD WOJEWÓDZTWA PODKARPACKIEGO

  

  

 


 Autor tekstu: Monika Konopka

Biuro Prasowe UMWP

 

W niedzielę, 17 września w Gliniku Zaborowskim odbyła się 15. edycja Memoriału Majora Henryka Dobrzańskiego „Hubala”. W zawodach samorząd województwa reprezentowali: wiceprzewodniczący sejmiku Jerzy Cypryś oraz Robert Godek, dyrektor Departamentu Kultury i Ochrony Dziedzictwa Narodowego UMWP.

Zawody jeździeckie odbyły się na hipodromie JKS Pogórze, a w niedzielnym konkursie Grand Prix wystartowało 17 zawodników. Wygrał Sławomir Szlachta. Memoriał był zwieńczeniem międzynarodowych zawodów jeździeckich, które odbywały w dniach 15-17 września.

Po zawodach odprawiona została msza święta za duszę śp. majora Henryka Dobrzańskiego i Obrońców Ojczyzny. Partnerem wydarzenia był Samorząd Województwa Podkarpackiego.

Urodzony w Jaśle major Dobrzański był związany z Podkarpaciem. W latach 1929 - 1934 był oficerem 20 Pułku Ułanów w Rzeszowie. Podczas służby ożenił się, a na świat przyszła jego jedyna córka. Major Dobrzański to nie tylko bohater wojenny i zawodowy oficer kawalerii Wojska Polskiego, ale także wybitny sportowiec, reprezentant Polski w jeździectwie, olimpijczyk, który zdobył ogółem 22 złote, 3 srebrne i 4 brązowe medale na wielu zawodach w kraju i za granicą.

Galeria zdjęć: