Samorząd Województwa Podkarpackiego

Herb województwa. Na tarczy po lewej stronie gryf naprzeciw niego lew. U góry krzyż kawalerski.
SAMORZĄD WOJEWÓDZTWA PODKARPACKIEGO

  

  

Samochód w świetle reflektorów

 


 

Zawody z bazą w stolicy Podkarpacia to już stały i uznany punkt kalendarza Rajdowych Samochodowych Mistrzostw Polski. Rajd Rzeszowski jest rundą RSMP nieprzerwanie od 2002 roku. Zgodnie z tradycją startu honorowego dokonywali działacze oraz przedstawiciele samorządów, które wspierają rajd. 


W imieniu Samorządu Województwa dokonywali tego wiceprzewodniczący sejmiku Jerzy Cypryś oraz członek zarządu województwa Stanisław Kruczek.

 

Na zawodników czeka 11 wymagających, asfaltowych odcinków specjalnych o łącznej długości 152 kilometrów, podzielonych na dwa etapy. Kierowcy ponownie zmierzą się ze stromymi i krętymi drogami pogórza karpackiego.  


W piątkowy wieczór mieszkańcy Rzeszowa będą mogli podziwiać niezwykle widowiskowy odcinek medialny. W stolicy Podkarpacia będzie także zlokalizowana baza rajdu i Park Serwisowy.

 

To już tradycja, którą z radością razem kultywujemy. Cieszymy się, że już od tylu lat gościmy Was na naszym pięknym i malowniczym podkarpaciu. Wszystkim zawodnikom życzę udanej i bezpiecznej rywalizacji.” – mówił Stanisław Kruczek – członek zarządu województwa podkarpackiego podczas konferencji prasowej poprzedzającej wyścigi.

 

Rajd Rzeszowski rozpoczęty został ceremonią startu z Millenium Hall  
w Rzeszowie. Wszyscy, którzy zjawili się na placu galerii 4 sierpnia 2022 r. mogli podziwiać rajdowe samochodowe piękności - nowe i nieco starsze oraz zobaczyć zawodników, którzy stanęli do rywalizacji.

 

Zapraszamy również na ceremonie mety w sobotę o godz. 17:00 na Rzeszowski Rynek.

 

Galeria zdjęć:

Pełna galeria zdjęć: Facebook | 31. Rajd Rzeszowski oficjalnie wystartował

 

Autor tekstu i zdjęć: Kamil Dudzik

Kancelaria Zarządu UMWP