Samorząd Województwa Podkarpackiego

bip27 epuap27 rss27 mowiaca przegladarka ruch sluch

Sport

Memoriał Lecha Kaczyńskiego

Krystian Ciejka

01W Gliniku Zaborowskim koło Strzyżowa zostały rozegrane trzydniowe zawody jeździeckie. Od 12 do 14 kwietnia jeźdźcy z całego kraju zmagali się o jak najlepsze wyniki. Najważniejszym wydarzeniem był niedzielny memoriał Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej Lecha Kaczyńskiego, który przyciągnął wielu gości.

W memoriale uczestniczył m.in. Marszałek Sejmu RP Marek Kuchciński, obecni byli także podkarpaccy parlamentarzyści, a samorząd województwa reprezentowali marszałek Władysław Ortyl, wicemarszałek Piotr Pilch oraz członek zarządu Stanisław Kruczek.

W rozgrywanych przez trzy dni zawodach, w jeździeckim Klubie Sportowym "Pogórze" w Gliniku Zaborowskim, wystartowało około 80 zawodników na  120 koniach. W zawodach ogólnopolskich w skokach przez przeszkody wzięli udział jeźdźcy z 6 województw, w tym ubiegłoroczni laureaci różnych zawodów - m.in zwycięzca X memoriału Hubala Krzysztof Mazur, zwycięzca Grand Prix z 2018 roku Krzysztof Wójcik,  czy złota medalistka ostatniego Halowego Pucharu Polski Aleksandra Kawa.

Zwycięzcą V memoriału Prezydenta  RP Lecha Kaczyńskiego został Mateusz Tyszko z „Tyszko Horses”.

Zwycięzcy z poprzednich lat konkursu Memoriałowego:

2018 - Krzysztof Wójcik - Ardito W

2017 - Aleksandra Kozanecka - SUdewinds Amanda

2016 - Agata Arendt - TBI Duseldorf

2015 (ZR) - Tomasz Zelek - Always Forever

Monika Konopka
Biuro prasowe UMWP