logo samorzad

mapa stronykontaktniepelnosprawni

podkarpackie-logo

Ochrona danych osobowych
 

uchw sejmik2
 
uchw zarzad2
 
rcl-rzdowe-centrum-legislacyjne-160x80a
 
zam-publ

sprawy do

WYDANIE AKTUALNE PPS

pps 19 01

ARCHIWALNE PRZEGLĄDY

przeglad-sterta-160

Punkt Informacyjny Funduszy Europejskich

 

Program Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2014-2020

 

Program Operacyjny Rybactwo i Morze

Sport w regionie

wrota-spor

180423 biedaczowSzkoła Podstawowa im Świętego Jana Kantego w Biedaczowie to kolejna placówka oświatowa w naszym regionie, która doczekała się nowoczesnej sali gimnastycznej. W sobotę obiekt uroczyście oddano do użytku. W wydarzeniu uczestniczyli m.in. Stanisław Kruczek członek zarządu wojewódzkiego oraz Stanisław Bartnik radny sejmiku.

Biedaczów w gminie Leżajsk to miejscowość licząca zaledwie osiemset mieszkańców. Z reguły w małych sołectwach dzieci i młodzież ma trudniejszy dostęp do infrastruktury sportowej niż ich rówieśnicy z większych ośrodków. Tak też przez długie lata było w Biedaczowie. Władze gminy Leżajsk podjęły decyzję, by przy szkole wybudować salę gimnastyczną, a przy okazji zmodernizować już istniejącą placówkę oświatową. Dzięki wsparciu samorządu Województwa Podkarpackiego oraz Ministerstwa Turystyki i Sportu udało się zmontować plan finansowy i ruszyć z pracami w marcu 2017 r. Chociaż roboty budowlane przebiegały niezwykle sprawnie, to zajęcia szkolne przez pewien czas musiały być prowadzone w pobliskim ośrodku kultury, co jak przyznał wójt Krzysztof Sobejko rodzice przyjęli ze zrozumieniem.

W końcu przyszedł ten dzień, czyli uroczyste otwarcie sali gimnastycznej. Członek zarządu województwa podkarpackiego Stanisław Kruczek pogratulował władzom gminy skuteczności w działaniu, w tym również pozyskiwaniu środków zewnętrznych. – W samorządzie odpowiadam za służbę zdrowia i widzę , jak wielu naszych młodych pacjentów trafia do szpitala, ponieważ prowadziło mało aktywny tryb życia. Dlatego zachęcam Was drodzy uczniowie korzystajcie z tej sali jak najwięcej – mówił członek zarządu.

Stanisław Kruczek odczytał list od marszałka Władysława Ortyla, w którym czytamy, że inwestycja mogła być zrealizowana dzięki dofinansowaniu Zarządu Województwa Podkarpackiego ze środków Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Podkarpackiego na lata 2014-2020 w kwocie pół miliona złotych. Marszałek Ortyl podkreślił, że fundusze europejskie są silnym impulsem rozwojowym dla całego regionu, a szczególnie cenny jest fakt, że mogą z nich korzystać także małe społeczności.

Głos zabrał Stanisław Bartnik radny sejmiku oraz absolwent szkoły w Biedaczowie. Radny przypomniał jak przez kilkadziesiąt lat zmieniały się warunki nauczania w tej miejscowości, a budowa nowoczesnej sali gimnastycznej jest dopełnieniem tego procesu.

Jakub Czarnota

Kancelaria Zarządu

msit logo
NOWE PROGRAMY MINISTERSTWA na rok 2014

Statystyka

Odwiedza nas 748 gości oraz 0 użytkowników.