170907 olimpiadaBlisko 500 osób reprezentujących placówki zajmujące się osobami niepełnosprawnymi uczestniczyło w XIX Olimpiadzie Osób Niepełnosprawnych w Rzeszowie. Zawody rozpoczęły się na Stadionie Podhalańczyka w Rzeszowie.

Sportowe zmagania poprzedziła msza święta pod przewodnictwem bp. Jana Wątroby. Po mszy uczestnicy i organizatorzy zawodów przeszli w uroczystym pochodzie na stadion, gdzie miała miejsce ceremonia otwarcia, składająca się z odegrania hymnu państwowego, wciągnięcia na masz flagi olimpijskiej i okolicznościowych przemówień. Zmagania zawodników podziwiali m.in.: biskup rzeszowski Jan Wątroba, dyrektor rzeszowskiego Caritas ks. Stanisław Słowik,  poseł na Sejm RP Wojciech Buczak, członek zarządu województwa podkarpackiego Stanisław Kruczek oraz starosta rzeszowski Józef Jodłowski.

- Chciałbym przede wszystkim podziękować organizatorom za trud włożony w przygotowanie dzisiejszego wydarzenia, a Wam drodzy uczestnicy olimpiady pogratulować tego, że tu jesteście i chcecie aktywnie spędzić ten czas. Bez względu na wynik zawodów, Wy już jesteście medalistami przez sam fakt uczestnictwa. W imieniu całego Zarządu Województwa życzę Wam wszystkiego najlepszego  – mówił do zebranych członek zarządu Stanisław Kruczek.

Olimpiada została wsparta m.in. przez samorząd Województwa Podkarpackiego w ramach działań realizowanych przez Regionalny Ośrodek Polityki Społecznej.

Jakub Czarnota
Kancelaria Zarządu