logo samorzad

mapa stronykontaktniepelnosprawni

podkarpackie-logo

Ochrona danych osobowych
 

uchw sejmik2
 
uchw zarzad2
 
rcl-rzdowe-centrum-legislacyjne-160x80a
 
zam-publ

sprawy do

WYDANIE AKTUALNE PPS

pps 19 01

ARCHIWALNE PRZEGLĄDY

przeglad-sterta-160

Punkt Informacyjny Funduszy Europejskich

 

Program Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2014-2020

 

Program Operacyjny Rybactwo i Morze

Sport w regionie

wrota-spor

170907 olimpiadaBlisko 500 osób reprezentujących placówki zajmujące się osobami niepełnosprawnymi uczestniczyło w XIX Olimpiadzie Osób Niepełnosprawnych w Rzeszowie. Zawody rozpoczęły się na Stadionie Podhalańczyka w Rzeszowie.

Sportowe zmagania poprzedziła msza święta pod przewodnictwem bp. Jana Wątroby. Po mszy uczestnicy i organizatorzy zawodów przeszli w uroczystym pochodzie na stadion, gdzie miała miejsce ceremonia otwarcia, składająca się z odegrania hymnu państwowego, wciągnięcia na masz flagi olimpijskiej i okolicznościowych przemówień. Zmagania zawodników podziwiali m.in.: biskup rzeszowski Jan Wątroba, dyrektor rzeszowskiego Caritas ks. Stanisław Słowik,  poseł na Sejm RP Wojciech Buczak, członek zarządu województwa podkarpackiego Stanisław Kruczek oraz starosta rzeszowski Józef Jodłowski.

- Chciałbym przede wszystkim podziękować organizatorom za trud włożony w przygotowanie dzisiejszego wydarzenia, a Wam drodzy uczestnicy olimpiady pogratulować tego, że tu jesteście i chcecie aktywnie spędzić ten czas. Bez względu na wynik zawodów, Wy już jesteście medalistami przez sam fakt uczestnictwa. W imieniu całego Zarządu Województwa życzę Wam wszystkiego najlepszego  – mówił do zebranych członek zarządu Stanisław Kruczek.

Olimpiada została wsparta m.in. przez samorząd Województwa Podkarpackiego w ramach działań realizowanych przez Regionalny Ośrodek Polityki Społecznej.

Jakub Czarnota
Kancelaria Zarządu

msit logo
NOWE PROGRAMY MINISTERSTWA na rok 2014

Statystyka

Odwiedza nas 939 gości oraz 0 użytkowników.