logo samorzad

mapa stronykontaktniepelnosprawni

podkarpackie-logo

Ochrona danych osobowych
 

uchw sejmik2
 
uchw zarzad2
 
rcl-rzdowe-centrum-legislacyjne-160x80a
 
zam-publ

sprawy do

WYDANIE AKTUALNE PPS

pps 19 01

ARCHIWALNE PRZEGLĄDY

przeglad-sterta-160

Punkt Informacyjny Funduszy Europejskich

 

Program Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2014-2020

 

Program Operacyjny Rybactwo i Morze

Sport w regionie

wrota-spor

170818 szachyW Rymanowie Zdroju w sanatorium Stomil rozpoczęły się Drużynowe Mistrzostwa Europy w Szachach do lat 18-stu. Do rywalizacji stanęły drużyny aż z 16 krajów. Są też oczywiście zawodnicy z Polski. Szachistom powodzenia życzyła wicemarszałek Maria Kurowska.

Organizatorem wydarzenia jest Przedsiębiorstwo Sanatoryjno-Turystyczne "Stomil" oraz Polski Związek Szachowy. Mistrzostwa są rozgrywane pod egidą Europejskiej Unii Szachowej oraz Polskiego Związku Szachowego. 16 sierpnia odbyło się uroczyste otwarcie mistrzostw, w którym uczestniczyła wicemarszałek Maria Kurowska.

Jestem dumna i zadowolona, że Drużynowe Mistrzostwa Europy w Szachach do lat 18 odbywają się po raz pierwszy na Podkarpaciu. Podkarpacie ma bowiem swój wkład w rozwój szachów, gdyż Maciej Karasiński, utytułowany szachista, gdy pełnił funkcję kuratora oświaty w Rzeszowie, wyszedł z inicjatywą wprowadzenia szachów do szkół. Po latach jego starania przyniosły pozytywny skutek, ponieważ elementy gry w szachy znajdują się w programie nauczania. Bardzo serdecznie dziękuję organizatorom za profesjonalne przygotowanie mistrzostw i życzę wszystkim bardzo miłego pobytu na Podkarpaciu – powiedziała wicemarszałek Maria Kurowska.

Rozpoczęte wczoraj (16 sierpnia) zawody zakończą się za tydzień, 24 sierpnia. Biorą w nich udział narodowe reprezentacje z krajów, które są zrzeszone w Europejskiej Unii Szachowej. Do rywalizacji stanęło ponad 40 drużyn, w sumie 130 zawodników. Zawody rozgrywane będą w ośrodku Sanatoryjno-Turystycznym "Stomil".

Drużynowe Mistrzostwa Europy Juniorów rozgrywane są systemem szwajcarskim na dystansie 7 rund, jeden turniej w sekcji open i jeden turniej w sekcji dziewcząt, traktowane jako oddzielne zawody. Zgodnie z przepisami ECU i FIDE tempo gry wynosi 90 minut na 40 posunięć oraz 30 minut na dokończenie partii z dodawaniem 30 sekund po wykonaniu każdego posunięcia, począwszy od pierwszego ruchu.

 

Monika Konopka
Biuro Prasowe UMWP

fot. Eunika Polowiec

 

 

 

msit logo
NOWE PROGRAMY MINISTERSTWA na rok 2014

Statystyka

Odwiedza nas 755 gości oraz 0 użytkowników.