Podczas ceremonii zamknięcia XXIII Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieży w Sportach Zimowych Małopolska 2017, Wicemarszałek Województwa Podkarpackiego Maria Kurowska  odebrała w Krakowie z rąk przedstawiciela Zarządu Województwa Małopolskiego flagę olimpijską. W przyszłym roku gospodarzem olimpiady będzie bowiem województwo Podkarpackie.
Przyjmując olimpijską flagę zapewniam, że dołożymy wszelkich starań, aby dobrze przygotować i przeprowadzić XXIV Ogólnopolską Olimpiadę Młodzieży w Sportach Zimowych w naszym województwie. Liczę na dalszą dobrą współpracę w tym zakresie z Ministerstwem Sportu i Turystyki i organizacjami sportowymi. Młodzież uprawiająca sporty zimowe znajdzie na Podkarpaciu dobre warunki do zmagań i rywalizacji sportowej, a także do integracji swojego środowiska. Zapraszam serdecznie na Podkarpacie - mówiła wicemarszałek M.Kurowska.
 
W uroczystości uczestniczył również dyrektor Departamentu Sportu Wyczynowego Ministerstwa Sportu i Turystyki Marcin Nowak, prezesi federacji sportu poszczególnych województw, w tym Prezes Podkarpackiej Federacji Sportu Mateusz Błachowicz. Oficjalne zakończenie Olimpiady było też okazją do podsumowania zawodów. Sportowcy reprezentujący Podkarpacie zdobyli łącznie 14 medali, w tym 1 złoty, 10 srebrnych i 3 brązowe, zajmując ostatecznie siódme miejsce w klasyfikacji punktowej województw, z łączna liczbą 263,5 punków. Spośród klubów reprezentujących nasz region najlepiej zaprezentował się Iwonicki Klub Narciarski Górnik Iwonicz Zdrój, który zdobył 85 punktów.
Krystyna Kasprzyk
Kancelaria Zarządu