logo samorzad

mapa stronykontaktniepelnosprawni

podkarpackie-logo

Ochrona danych osobowych
 

uchw sejmik2
 
uchw zarzad2
 
rcl-rzdowe-centrum-legislacyjne-160x80a
 
zam-publ

sprawy do

WYDANIE AKTUALNE PPS

pps 19 01

ARCHIWALNE PRZEGLĄDY

przeglad-sterta-160

Punkt Informacyjny Funduszy Europejskich

 

Program Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2014-2020

 

Program Operacyjny Rybactwo i Morze

Sport w regionie

wrota-spor

Podczas ceremonii zamknięcia XXIII Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieży w Sportach Zimowych Małopolska 2017, Wicemarszałek Województwa Podkarpackiego Maria Kurowska  odebrała w Krakowie z rąk przedstawiciela Zarządu Województwa Małopolskiego flagę olimpijską. W przyszłym roku gospodarzem olimpiady będzie bowiem województwo Podkarpackie.
Przyjmując olimpijską flagę zapewniam, że dołożymy wszelkich starań, aby dobrze przygotować i przeprowadzić XXIV Ogólnopolską Olimpiadę Młodzieży w Sportach Zimowych w naszym województwie. Liczę na dalszą dobrą współpracę w tym zakresie z Ministerstwem Sportu i Turystyki i organizacjami sportowymi. Młodzież uprawiająca sporty zimowe znajdzie na Podkarpaciu dobre warunki do zmagań i rywalizacji sportowej, a także do integracji swojego środowiska. Zapraszam serdecznie na Podkarpacie - mówiła wicemarszałek M.Kurowska.
 
W uroczystości uczestniczył również dyrektor Departamentu Sportu Wyczynowego Ministerstwa Sportu i Turystyki Marcin Nowak, prezesi federacji sportu poszczególnych województw, w tym Prezes Podkarpackiej Federacji Sportu Mateusz Błachowicz. Oficjalne zakończenie Olimpiady było też okazją do podsumowania zawodów. Sportowcy reprezentujący Podkarpacie zdobyli łącznie 14 medali, w tym 1 złoty, 10 srebrnych i 3 brązowe, zajmując ostatecznie siódme miejsce w klasyfikacji punktowej województw, z łączna liczbą 263,5 punków. Spośród klubów reprezentujących nasz region najlepiej zaprezentował się Iwonicki Klub Narciarski Górnik Iwonicz Zdrój, który zdobył 85 punktów.
 
Krystyna Kasprzyk
Kancelaria Zarządu

msit logo
NOWE PROGRAMY MINISTERSTWA na rok 2014

Statystyka

Odwiedza nas 622 gości oraz 0 użytkowników.