logo samorzad

mapa stronykontaktniepelnosprawni

podkarpackie-logo

Ochrona danych osobowych
 

uchw sejmik2
 
uchw zarzad2
 
rcl-rzdowe-centrum-legislacyjne-160x80a
 
zam-publ

sprawy do

WYDANIE AKTUALNE PPS

pps 19 01

ARCHIWALNE PRZEGLĄDY

przeglad-sterta-160

Punkt Informacyjny Funduszy Europejskich

 

Program Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2014-2020

 

Program Operacyjny Rybactwo i Morze

Sport w regionie

wrota-spor

Już po raz 42. czołowi europejscy zawodnicy wzięli udział w Bieszczadzkim Wyścigu Górskim – zawodach o międzynarodowej renomie. Z okazji tego wielkiego święta sportu samochodowego okolicznościowy list do uczestników tej rywalizacji skierował marszałek Władysław Ortyl.

Deszczowa sobota zgromadziła wielu zawodników i sympatyków wyścigów samochodowych, rozgrywanych w tym roku na trasie z Wujskiego do Tyrawy Wołoskiej. Podczas ceremonii otwarcia zawodów jako pierwszy w imieniu marszałka Władysława Ortyla głos zabrał Waldemar Szumny. Podziękował za zaproszenie na rozgrywane przez 3 dni zawody i życzył wszystkim uczestnikom sportowej rywalizacji w duchu fair play, zaś kibicom wielu emocji i niezapomnianych wrażeń. Następnie przekazał dyrektorowi zawodów Marcinowi Fiejdaszowi piękny album dotyczący Podkarpacia.

Kolejnym mówcą był burmistrz Sanoka Tadeusz Pióro, który oficjalnie otworzył zawody.

Warto dodać, że tradycyjnie już ozdobą każdego wyścigu górskiego są samochody kategorii II, czyli formuły grupy E2-SS i prototypy grupy E2-SC. To do nich należą wszystkie rekordy tras i one przyciągają największą liczbę kibiców. W dużym skrócie formuły to pojazdy jednoosobowe, z odkrytymi kołami wywodzące się z wyścigów płaskich.

Waldemar Szumny
Kancelaria Zarządu

msit logo
NOWE PROGRAMY MINISTERSTWA na rok 2014

Statystyka

Odwiedza nas 598 gości oraz 0 użytkowników.