logo samorzad

mapa stronykontaktniepelnosprawni

podkarpackie-logo

Ochrona danych osobowych
 

uchw sejmik2
 
uchw zarzad2
 
rcl-rzdowe-centrum-legislacyjne-160x80a
 
zam-publ

sprawy do

WYDANIE AKTUALNE PPS

pps 19 01

ARCHIWALNE PRZEGLĄDY

przeglad-sterta-160

Punkt Informacyjny Funduszy Europejskich

 

Program Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2014-2020

 

Program Operacyjny Rybactwo i Morze

Sport w regionie

wrota-spor

Podczas uroczystej gali w Wojewódzkim Domu Kultury w Rzeszowie najlepsi sportowcy, trenerzy i działacze sportowi z Podkarpacia otrzymali stypendia oraz nagrody zarządu województwa. Pamiątkowe dyplomy wręczyła wicemarszałek Maria Kurowska.

W tym roku zarząd województwa przeznaczył na stypendia sportowe 399 600 tys. zł, a na nagrody 65 tys. zł. Stypendia przyznano 127 osobom. Ich wysokość uzależniona jest od kategorii wiekowej zawodników oraz ich osiągnięć sportowych.

Nagrody zarząd województwa  postanowił przyznać 6 osobom, które swoją społeczną pracą przyczyniły się do rozwoju sportu dzieci i młodzieży na terenie województwa podkarpackiego. Jednocześnie Barbara Górska i Robert Karnasiewicz otrzymali nagrody za całokształt działalności na rzecz sportu.

Największą grupą nagrodzonych są trenerzy, którzy zostali docenieni za osiągnięcia ich podopiecznych w roku 2015. Wyniki przez nich osiągane to medale Mistrzostw Polski w różnych kategoriach wiekowych, a także udział i medale Mistrzostw Świata.

Nagrody otrzymało także 17 zawodników osiągających wysokie wyniki sportowe w tym - z inicjatywy Zarządu Województwa Podkarpackiego - kickbokser Mateusz Kubiszyn (Sokół Jarosław), który w ubiegłym roku zdobył złoty medal Mistrzostw Świata rozgrywanych w Irlandii.

Podczas gali wicemarszałek Maria Kurowska wręczyła też odznaczenie „Za zasługi dla sportu” panu Gabrielowi Szajnie oraz wyróżnienia Ministerstwa Sportu i Turystyki dla Klaudii Pieprzak i Bartłomieja Stója.

Za oprawę muzyczną gali odpowiedzialna była orkiestra Zespołu Szkół Muzycznych nr 1 w Rzeszowie.

Pełną relację wideo obejrzysz na naszym Facebooku.

Poniżej lista nagrodzonych podczas gali.

Monika Konopka
Fot. Michał Mielniczuk

Wideo: Sebastian Kieszkowski
Biuro prasowe UMWP

msit logo
NOWE PROGRAMY MINISTERSTWA na rok 2014

Statystyka

Odwiedza nas 666 gości oraz 0 użytkowników.