logo samorzad

mapa stronykontaktniepelnosprawni

podkarpackie-logo

Ochrona danych osobowych
 

uchw sejmik2
 
uchw zarzad2
 
rcl-rzdowe-centrum-legislacyjne-160x80a
 
zam-publ

sprawy do

WYDANIE AKTUALNE PPS

pps 19 01

ARCHIWALNE PRZEGLĄDY

przeglad-sterta-160

Punkt Informacyjny Funduszy Europejskich

 

Program Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2014-2020

 

Program Operacyjny Rybactwo i Morze

Sport w regionie

wrota-spor

DSC07024Uroczystość wręczenia nagród miała miejsce w gościnnej hali Zespołu Szkół w Brzózie Królewskiej koło Leżajska, podczas meczu ekstraklasy tenisa stołowego kobiet pomiędzy KTS Spar-Zamek Tarnobrzeg a Bronowianką Kraków. Na wydarzenie przybyła Wicemarszałek Województwa Podkarpackiego Maria Kurowska.

Wśród gości obecni byli także: sekretarz i podsekretarz stanu w Ministerstwie Sportu i Turystyki Bogusław Ulijasz i Dorota Idzi oraz prezes Polskiego Związku Tenisa Stołowego Wojciech Waldowski.

Li Qian otrzymała z rąk wicemarszałek Marii Kurowskiej nagrodę finansową Marszałka Województwa Podkarpackiego za zajęcie trzeciego, historycznego miejsca w grze podwójnej kobiet na Mistrzostwach Świata w Tenisie Stołowym w Suzhou w Chinach, w kwietniu tego roku. Za mistrzowskie przygotowanie medalistki, Nagrodą Marszałka uhonorowany został również trener KTS-u Zbigniew Nęcek. Tego dnia Li Qian otrzymała także nagrodę pieniężną Polskiego Związku Tenisa Stołowego i listy gratulacyjne z Ministerstwa Sportu i Turystyki.

Przy blisko pół tysięcznej publiczności mistrzynie Polski z Tarnobrzegu pokonały 3:0 Bronowiankę.

Li Qian

Tenisistka stołowa chińskiego pochodzenia, reprezentująca Polskę od 2007 roku. Pierwsza polska tenisistka stołowa, która wywalczyła prawo gry na Igrzyskach Olimpijskich (Pekin 2008). Startowała również na IO w Londynie (2012). Srebrna i brązowa mistrzyni Europy. Wielokrotna indywidualna i drużynowa mistrzyni Polski w tenisie stołowym. W bieżącym roku zdobyła medale w grze podwójnej kobiet na Mistrzostwach Świata i Mistrzostwach Europy.

Zbigniew Nęcek

Trener, twórca potęgi tarnobrzeskiego kobiecego tenisa stołowego. Pracę w Siarce Tarnobrzeg rozpoczął w 1987 roku. Po czterech latach zdobył z drużyną pierwsze z dwudziestu czterech mistrzostwo Polski. Jego klub z sukcesami reprezentował Polskę w Pucharze Europejskiej Unii Tenisa Stołowego. Wybitny trener, świetny psycholog, menedżer. Trener reprezentacji Polski kobiet.

Krystyna Kasprzyk
Kancelaria Zarządu

Foto Mariusz Grabarz

 

msit logo
NOWE PROGRAMY MINISTERSTWA na rok 2014

Statystyka

Odwiedza nas 556 gości oraz 0 użytkowników.