logo samorzad

mapa stronykontaktniepelnosprawni

podkarpackie-logo

Ochrona danych osobowych
 

uchw sejmik2
 
uchw zarzad2
 
rcl-rzdowe-centrum-legislacyjne-160x80a
 
zam-publ

sprawy do

WYDANIE AKTUALNE PPS

pps 19 01

ARCHIWALNE PRZEGLĄDY

przeglad-sterta-160

Punkt Informacyjny Funduszy Europejskich

 

Program Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2014-2020

 

Program Operacyjny Rybactwo i Morze

Sport w regionie

wrota-spor

Marszałek Władysław Ortyl w towarzystwie jeźdzców uczestniczących w VII Memoriale majora "Hubala" Henryka Dobrzańskiego w Gliniku ZaborowskimCzołowi jeźdźcy z kraju oraz zawodnicy z Węgier, Słowacji i Ukrainy wzięli udział w Międzynarodowych Zawodach w skokach przez przeszkody, które odbyły się w Gliniku Zaborowskim w ramach VII memoriału majora „Hubala” Henryka Dobrzańskiego. Nagrody zwycięzcom wręczył marszałek Władysław Ortyl, który patronował temu wydarzeniu.

W siódmej edycji imprezy wzięło udział wielu znanych zawodników, którzy dali pokaz swych umiejętności jeździeckich podczas konkursowych rozgrywek. Najciekawsze i najważniejsze były zmagania podczas niedzielnego Grand Prix, które przyciągnęły wielu miłośników tej widowiskowej dyscypliny.

Nagrody zwycięzcom wręczył marszałek Władysław Ortyl, który gratulował im osiągnięć i dobrych wyników. Marszałek złożył też podziękowania organizatorom memoriału za patriotyczną postawę i pielęgnowanie historycznego dziedzictwa.

Zawody poświęcone są pamięci majora Henryka Dobrzańskiego – Hubala, który był związany z Podkarpaciem. Jego rodzina wywodzi się z Dobrej Szlacheckiej (k. Sanoka), a on sam urodził się w Jaśle, gdzie spędził dzieciństwo. W latach 1929 - 1934 był oficerem 20 Pułku Ułanów w Rzeszowie. Podczas służby w Rzeszowie ożenił się i tu na świat przyszła jego jedyna córka. Major Dobrzański to nie tylko bohater wojenny i zawodowy oficer kawalerii Wojska Polskiego, ale także wybitny sportowiec, reprezentant Polski w jeździectwie, olimpijczyk, który zdobył ogółem 22 złote, 3 srebrne i 4 brązowe medale na wielu zawodach w kraju i za granicą.

Wielką atrakcją memoriału był pokaz musztry w wykonaniu kawalerzystów ze Szwadronu Podkarpacie, który kultywuje tradycje 20 Pułku Ułanów im. Króla Jana III Sobieskiego, w którym służył major Dobrzański.

Monika Konopka
Biuro prasowe UMWP

Fot. Magda Chudzik

 

msit logo
NOWE PROGRAMY MINISTERSTWA na rok 2014

Statystyka

Odwiedza nas 565 gości oraz 0 użytkowników.