Trenuje zaledwie od dwóch lat i już zdobył tytuł mistrzowski. Jak mówią trenerzy ma niezwykły talent do gry. Właśnie został wicemistrzem Polski juniorów do lat 6 w szachach. To sześcioletni Wojtek Gazda z Przemyśla. Ogólnopolskiego sukcesu osobiście gratulowali Wojtkowi marszałek Władysław Ortyl i wicemarszałek Wojciech Buczak.

Wojtek Gazda zdobył swój pierwszy mistrzowski tytuł w czasie Mistrzostw Polski Juniorów w Suchedniowie. Zmagało się w nich 34 najmłodszych i najlepszych szachistów z całej Polski. Podczas wizyty w urzędzie marszałkowskim młody mistrz został przez marszałka nagrodzony listem gratulacyjnym oraz podkarpackimi szachami, które promują tę królewska grę oraz atrakcje regionu jednocześnie. Obaj marszałkowie serdecznie gratulowali osiągniętego sukcesu i życzyli młodemu mistrzowi wytrwałości oraz kolejnych sukcesów.

Wojtek Gazda jest wychowankiem sekcji szachowej MDK i Sportowo-Kulturalnego Klubu Szachowego w Przemyślu. Trenuje od dwóch lat. Jego umiejętności szlifują szef i szkoleniowiec SKKS/MDK Maciej Katarasiński, Andrzej Krawczyk oraz instruktor Konrad Kuziemka. Wojtek  traktuje szachy jako zabawę. Jego pasję podsyca ojciec Bogumił Gazda, który także uczestniczył w spotkaniu u marszałka Ortyla.

Aleksandra Gorzelak –Nieduży
Fot. Daniel Kozik
Biuro prasowe UMWP