logo samorzad

mapa stronykontaktniepelnosprawni

podkarpackie-logo

Ochrona danych osobowych
 

uchw sejmik2
 
uchw zarzad2
 
rcl-rzdowe-centrum-legislacyjne-160x80a
 
zam-publ

sprawy do

WYDANIE AKTUALNE PPS

pps 19 01

ARCHIWALNE PRZEGLĄDY

przeglad-sterta-160

Punkt Informacyjny Funduszy Europejskich

 

Program Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2014-2020

 

Program Operacyjny Rybactwo i Morze

Sport w regionie

wrota-spor

Trenuje zaledwie od dwóch lat i już zdobył tytuł mistrzowski. Jak mówią trenerzy ma niezwykły talent do gry. Właśnie został wicemistrzem Polski juniorów do lat 6 w szachach. To sześcioletni Wojtek Gazda z Przemyśla. Ogólnopolskiego sukcesu osobiście gratulowali Wojtkowi marszałek Władysław Ortyl i wicemarszałek Wojciech Buczak.

Wojtek Gazda zdobył swój pierwszy mistrzowski tytuł w czasie Mistrzostw Polski Juniorów w Suchedniowie. Zmagało się w nich 34 najmłodszych i najlepszych szachistów z całej Polski. Podczas wizyty w urzędzie marszałkowskim młody mistrz został przez marszałka nagrodzony listem gratulacyjnym oraz podkarpackimi szachami, które promują tę królewska grę oraz atrakcje regionu jednocześnie. Obaj marszałkowie serdecznie gratulowali osiągniętego sukcesu i życzyli młodemu mistrzowi wytrwałości oraz kolejnych sukcesów.

Wojtek Gazda jest wychowankiem sekcji szachowej MDK i Sportowo-Kulturalnego Klubu Szachowego w Przemyślu. Trenuje od dwóch lat. Jego umiejętności szlifują szef i szkoleniowiec SKKS/MDK Maciej Katarasiński, Andrzej Krawczyk oraz instruktor Konrad Kuziemka. Wojtek  traktuje szachy jako zabawę. Jego pasję podsyca ojciec Bogumił Gazda, który także uczestniczył w spotkaniu u marszałka Ortyla.

Aleksandra Gorzelak –Nieduży
Fot. Daniel Kozik
Biuro prasowe UMWP

 

 

msit logo
NOWE PROGRAMY MINISTERSTWA na rok 2014

Statystyka

Odwiedza nas 564 gości oraz 0 użytkowników.