Mszą Świętą w Bazylice Kolegiackiej w Przeworsku rozpoczęły się w sobotę, 20 czerwca uroczystości związane z obchodami jubileuszu 70-lecia działalności Miejskiego Klubu Sportowego „Orzeł” Przeworsk. Głównym punktem świętowanego jubileuszu było uroczyste poświęcenie nowego sztandaru klubu.

Podczas obchodów samorząd województwa reprezentował członek zarządu Lucjan Kuźniar, który w imieniu marszałka Władysława Ortyla odczytał list i złożył wszystkim uczestnikom życzenia sukcesów sportowych oraz gratulacje z okazji okrągłego jubileuszu. Lucjan Kuźniar wyraził swoje uznanie dla zaangażowania i wysiłków, jakich nie szczędzą działacze klubu na rzecz rozwoju sportowego Podkarpacia, poprzez popularyzację sportu wśród młodzieży.

W swym wystąpieniu mówił też o znaczeniu dla miasta i regionu klubu, którego początki sięgają roku 1945, kiedy został założony przez pracowników przeworskiej cukrowni pod nazwą Przeworski Klub Sportowy „Cukrownia”. Nazwę  „Orzeł” Przeworsk klub nosi od 1960 roku. Od początku jest on nierozerwalnie związany z miastem i stanowi swoistą perełkę, nie tylko ze względu na swoją historię i tradycję, ale również sukcesy i dokonania. W chwili obecnej w ramach MKS Orzeł funkcjonują 3 sekcje, w tym najliczniejsza – piłki nożnej. Z klubem związana jest również Szkółka Piłkarska „Orzełek” Przeworsk. Podkreślenia wymaga także wysoki poziom drużyny piłkarskiej, która rozgrywa mecze w III lidze lubelsko-podkarpackiej.

Paweł Tworek
Kancelaria Zarządu