logo samorzad

mapa stronykontaktniepelnosprawni

podkarpackie-logo

Ochrona danych osobowych
 

uchw sejmik2
 
uchw zarzad2
 
rcl-rzdowe-centrum-legislacyjne-160x80a
 
zam-publ

sprawy do

WYDANIE AKTUALNE PPS

pps 19 01

ARCHIWALNE PRZEGLĄDY

przeglad-sterta-160

Punkt Informacyjny Funduszy Europejskich

 

Program Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2014-2020

 

Program Operacyjny Rybactwo i Morze

Sport w regionie

wrota-spor

Kilkudziesięciu zawodników z Polski, Włoch, Rumunii i Litwy rywalizuje ze sobą w ramach Szybowcowych Mistrzostw Polski, które odbywają się w Stalowej Woli. Uroczystego otwarcia, 16 maja dokonali wspólnie - Marszałek Województwa Podkarpackiego Władysław Ortyl, Prezydent Stalowej Woli Lucjusz Nadbereżny i Wójt Gminy Zaleszany Paweł Gardy.

– Bardzo się cieszę, że szybowcowe zawody odbywają się na Podkarpaciu i po raz kolejny trafiają do Turbi, gminy Zaleszany i powiatu stalowowolskiego. Podkarpacie jest stolicą polskiego lotnictwa. Dobrze, że do przemysłu i innowacyjnej gospodarki dołączają zawody sportowe. Turbia ma bardzo dobre warunki i gospodarzy. Życzymy, aby zawody odbyły się w bezpiecznych warunkach – mówił podczas otwarcia marszałek Władysław Ortyl. 

Sobotnia pogoda sprzyjała zawodnikom, dzięki czemu mogły odbyć się zaplanowane konkurencje. Zawody szybowcowe polegają na wykonywaniu przez szybowce przelotów po wytyczonych trasach, z wykorzystaniem wstępujących prądów powietrznych. Wszystkie konkurencje są rozgrywane na dystansach od 200 do ponad 500 km. Zwycięzcą konkurencji zostaje zawodnik, który pokona największy dystans w najkrótszym czasie. Suma wyników z poszczególnych konkurencji zadecyduje o zwycięstwie w zawodach. 

W zawodach, w klasie otwartej weźmie udział 27 zawodników, a w klasie plus - 47. Szybowcowe Mistrzostwa Polski odbywają się w Stalowej Woli już po raz piąty. Klasy się zmieniają, w tym roku jest to klasa otwarta, najwyższa. Zawody potrwają do 23 maja, jeżeli pogoda się utrzyma zostaną rozegrane wszystkie zaplanowane konkurencje.

Daniel Kozik
Biuro Prasowe
fot. UM Stalowa Wola

msit logo
NOWE PROGRAMY MINISTERSTWA na rok 2014

Statystyka

Odwiedza nas 687 gości oraz 0 użytkowników.