logo samorzad

mapa stronykontaktniepelnosprawni

podkarpackie-logo

Ochrona danych osobowych
 

uchw sejmik2
 
uchw zarzad2
 
rcl-rzdowe-centrum-legislacyjne-160x80a
 
zam-publ

sprawy do

WYDANIE AKTUALNE PPS

pps 19 01

ARCHIWALNE PRZEGLĄDY

przeglad-sterta-160

Punkt Informacyjny Funduszy Europejskich

 

Program Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2014-2020

 

Program Operacyjny Rybactwo i Morze

Sport w regionie

wrota-spor

Listy gratulacyjne z okazji jubileuszu rzeszowskiej Stali, w imieniu marszałka województwa, wręczył zawodnikom, trenerom oraz działaczom Stali Rzeszów Stanisław Kruczek, Członek Zarządu Województwa Podkarpackiego. Wszystko podczas uroczystej gali w piątek, 30 stycznia.

Uroczystości w Instytucie Muzyki Uniwersytetu Rzeszowskiego rozpoczęła msza święta w intencji zawodników i klubowych działaczy. Po niej przyszedł czas na prezentację dorobku jednego z największych klubów na Podkarpaciu. Były też okolicznościowe przemówienia oraz wręczenie wyróżnień. Te w imieniu marszałka województwa przekazał Stanisław Kruczek, członek zarządu.

- Sport to nie tylko rywalizacja, sport to przede wszystkim kształtowanie osobowości, szlachetnych postaw, kształcenie w kierunku rozwoju najlepszych ludzkich wartości, sport to także uczenie mądrego patrzenia na świat. W obecnych, jakże trudnych czasach, potrzebni są ludzie, którzy swoją pasją, profesjonalizmem, wiedzą i doświadczeniem chcą i potrafią dzielić się z innymi – napisał w listach do nagrodzonych marszałek Władysław Ortyl.

Wśród wyróżnionych znalazł się także Jan Domarski zdobywca pamiętnej bramki w meczu z Anglią na stadionie Wembley w 1973 roku.

ZKS Stal Rzeszów powstał w 1944 roku. W tym czasie zdążył wychować wielu znakomitych sportowców chociażby Adama Sandurskiego, zapaśnika święcącego triumfy w europejskich i światowych zmaganiach.

Sebastian Kieszkowski
Biuro prasowe UMWP
fot. Marek Grzesik
Departament Edukacji, Nauki i Sportu

msit logo
NOWE PROGRAMY MINISTERSTWA na rok 2014

Statystyka

Odwiedza nas 635 gości oraz 0 użytkowników.