Samorząd Województwa Podkarpackiego

Wicemarszałek Województwa Podkarpackiego

Piotr Pilch

adres: aleja Cieplińskiego 4, pok. 135, 35-010 Rzeszów
telefon: 17 850 17 85, fax: 17 860 67 43
email: p.pilch@podkarpackie.pl

  

  

Na zdjęciu mężczyzna w średnim wieku, siedzący przy biurku, nad dokumentami. W prawej dłoni trzyma długopis. Mężczyzna ubrany jest w białą koszulę z granatowym krawatem oraz w marynarkę w ciemnym kolorze. Na biurku, po jego prawej stronie, stoi lampa biurkowa. Przed dokumentami stoi miniaturowa figurka dzwonu niepodległości. Po jego lewej stronie, na wysokości dzwonu, stoi miniaturowy globus świata. Za plecami, po lewej stronie widoczny jest fragment kwiatu doniczkowego. W tle widoczna ściana w kolorze beżowym.

 


Urodził się 1965 roku w Przemyślu. Ukończył studia w Wyższej Szkole Pedagogicznej w Krakowie na kierunku Geografia oraz studia podyplomowe z Zarządzania Oświatą i Edukacji dla Bezpieczeństwa.

 

W latach 1990-1999 był nauczycielem  w Szkole Podstawowej  nr 14 w Przemyślu, a w latach 1997-2007 uczył w Zespole Szkół Zawodowych Nr 1 w Przemyślu, w Technikum nr 8 im. Abp Ignacego Tokarczuka. W latach 2007-2016 był wicedyrektorem Podkarpackiego Centrum Edukacji Nauczycieli w Rzeszowie ds. Oddziału w Przemyślu. Następnie od maja 2016 był p.o. dyrektora, a od września 2016 dyrektorem Podkarpackiego Centrum Edukacji Nauczycieli w Rzeszowie. Od lutego 2017 do stycznia 2018 roku sprawował urząd Wicewojewody Podkarpackiego. W styczniu 2018 roku został Członkiem Zarządu Województwa Podkarpackiego V kadencji.  

 

W latach 80-tych działał w opozycji niepodległościowej, m.in. był Drużynowym Harcerskiej Czarnej Trzynastki Przemyskiej, Wiceprzewodniczącym Rady Uczelnianej Niezależnego Zrzeszenia Studentów WSP w Krakowie i Komitetu Obywatelskiego w Krakowie. Działacz NSZZ „Solidarność” szczebla miejskiego - Wiceprzewodniczący Komisji Międzyzakładowej Pracowników Oświaty i Wychowania NSZZ „S” w Przemyślu, regionalnego – Przewodniczący Sekcji Regionalnej,  a także krajowego – przez 8 lat członek Sekcji Krajowej Oświaty i Wychowania NSZZ „S” w Gdańsku. W tym czasie był również Członkiem Zarządu Regionu NSZZ Solidarność „Ziemia Przemyska”.

 

Były Członek Rady Duszpasterskiej i Społecznej Archidiecezji Przemyskiej.

 

Były Przewodniczący Komitetu Ochrony Pamięci Walk i Męczeństwa działającego przy IPN w Rzeszowie - Komisji Ścigania Zbrodni przeciwko Narodowi Polskiemu w Rzeszowie.

 

Wieloletni i aktualny wykładowca Państwowej Wyższej Szkoły Wschodnioeuropejskiej w Przemyślu.

 

Odznaczony Medalem Komisji Edukacji Narodowej oraz Medalem „Pro Ecclesia Premisliensi”.

 

Prywatnie - żonaty, ojciec 3 córek i syna. Pasjonuje go gra w szachy i  wędkarstwo. Lubi też grać w badmintona.