170627 piatkaRodziny wielodzietne z Archidiecezji Przemyskiej przybyły 25 czerwca do Sanktuarium Matki Bożej Pocieszenia w Jodłówce, by dziękować za otrzymane łaski. Pielgrzymkę zorganizowaną przez parafie w Świebodnej i Jodłówce oraz Stowarzyszenie „Tradycja i Rozwój” wsparł samorząd województwa podkarpackiego, który tego dnia był reprezentowany przez członka zarządu Stanisława Kruczka.

Uroczystej Eucharystii przewodniczył bp Stanisław Jamrozek, biskup pomocniczy Archidiecezji Przemyskiej. W homilii pokreślił on, że Bóg chce, abyśmy z miłością patrzyli na rodzące się życie. Rodziny uświadamiają sobie, że nie jest to łatwe, ale – odczuwając bliskość Boga – są w stanie dzielić się wzajemną miłością – mówił do zgromadzonych biskup. Podzielił się doświadczeniem życia włoskiej wspólnoty Nomadelfia, która za podstawową zasadę życia w rodzinach stawia wiarę w Boga i wierność przykazaniom. Małżonkowie mają odkrywać siebie jako dar w przekazywaniu życia – mówił biskup Jamrozek.

Okolicznościowy list na tę okazję wystosował marszałek województwa Władysław Ortyl.

- W człowieku drzemie potrzeba wycieszenia, tego, aby zostawić za sobą zgiełk codzienności i wyruszyć w poszukiwaniu fundamentów, zgłębienia sensu swej egzystencji oraz próby zbliżenia się do Boga i bliźnich. W tym właśnie tkwi istota  pielgrzymowania. W dzisiejszych czasach pielgrzymka jest swoistym manifestem i świadectwem wiary, wypełniona jest ona bowiem Państwa intencjami, podziękowaniami i prośbami – czytamy w liście od marszałka.

Władysław Ortyl podkreślił, że w zgiełku, problemach i zagrożeniach, jakie niesie współczesny świat, szczególne obowiązki spoczywają na rodzinie, jako przystani, w której pielęgnowana jest miłość i szacunek, gdzie uczy się wartości i przekazuje wizję świata, z mądrością i roztropnością wprowadzając w jego arkana.

Po zakończonej mszy św. pielgrzymi dzięki uprzejmości Caritas Archidiecezji Przemyskiej zakosztowali posiłku i wzięli udział w przygotowanych atrakcjach, wśród których był koncert zespołu „Pod Budą”.

Członek zarządu Stanisław Kruczek, który także przybył do Jodłówki z rodziną, dziękował księżom oraz członkom Stowarzyszenia za zaangażowanie w przygotowanie pielgrzymki, a zarazem  spotkania rodzin wielodzietnych. Stanisław Kruczek wyraził też nadzieję, że spotkania rodzin wielodzietnych w Jodłówce będą kontynuowane.

Jakub Czarnota
Foto Jakub Czarnota
Kancelaria Zarządu