151214-psstW Rzeszowie po raz pierwszy od ostatnich wyborów parlamentarnych spotkał się zarząd Podkarpackiego Stowarzyszenia Samorządów Terytorialnych. Obradom przysłuchiwała się Ewa Leniart – nowy wojewoda podkarpacki oraz nowo wybrani parlamentarzyści z Podkarpacia.

Spotkanie rozpoczęło się od kurtuazyjnego powitania wojewody podkarpackiego Ewy Leniart przez prezesa stowarzyszenia - marszałka Władysława Ortyla. Zwracając się do gości,  wojewoda wyraziła gotowość współpracy z samorządami.

- Jest rzeczą dla mnie niezwykle ważną abym mogła realizować wyznaczone mi przez  premier Beatę Szydło zadania współpracując z jednostkami samorządu terytorialnego. Chciałabym również poinformować, że rozpoczęłam czynności w celu stworzenia bilansu otwarcia, który mam nadzieje powstanie do końca tego roku. Jeśli jesteście państwo zainteresowani wynikami tych prac, zapraszam do zapoznania się z nimi po przygotowaniu dokumentu – mówiła Ewa Leniart.

Prezes stowarzyszenia – marszałek Władysław Ortyl wprowadził zgromadzonych w porządek obrad i przedstawił swoisty „rozkład jazdy” samorządu województwa na najbliższy rok. Więcej uwagi poświęcił otwarciu Muzeum Polaków Ratujących Żydów im. Rodziny Ulmów w Markowej oraz Kongresowi Polonii Amerykańskiej, który w przyszłym roku odbędzie się w Centrum Wystawienniczo-Kongresowym w Jasionce. Mówiąc o tej ostatniej inwestycji nawiązał do stanu jej realizacji a także poinformował o zaawansowaniu prac przy budowie ścieżek rowerowych w ramach projektu „Green Velo”. 


Michał Mielniczuk
Biuro Prasowe UMWP