Samorząd Województwa Podkarpackiego

Herb województwa. Na tarczy po lewej stronie gryf naprzeciw niego lew. U góry krzyż kawalerski.
SAMORZĄD WOJEWÓDZTWA PODKARPACKIEGO

  

  

Grupa elegancko ubranych ludzi. Stoją z dyplomami i statuetkami w dłoniach. Pozują do zdjęcia.

 


Autor tekstu: Tomasz Leyko

Rzecznik Prasowy UMWP

Autor zdjęćia: Dzienik Gazeta Prawna

 

„Samorządowiec z empatią” takie specjalne wyróżnienie otrzymał marszałek Władysław Ortyl podczas gali podsumowującej samorządowy ranking Dziennika Gazety Prawnej.

 

Prezentacja wyników i wręczenie nagród odbyło w czwartkowy wieczór w Muzeum Miasta Gdyni. Ranking był okazją do prezentacji osiągnięć samorządów, pokazania w jaki sposób gminy realizują swoje zadania, w trudnych warunkach, tym samym tworząc dobrą jakość życia dla swoich mieszkańców. Obok gali podsumowującej konkurs, redakcja zorganizowała ciekawe forum samorządowe z panelami dyskusyjnymi i bogatą propozycją warsztatową.

 

To bardzo miłe i niespodziewane wyróżnienie, tym bardziej że ranking kierował swoje zainteresowanie głównie do samorządów gminnych i wiejskich. W naszej pracy odbywamy dużo spotkań nie tylko z politykami, przedsiębiorcami czy innymi samorządowcami, ale przede wszystkim z mieszkańcami. Empatia powinna więc być zawsze na pierwszym miejscu – podkreśla marszałek Władysław Ortyl.  

 

Jednym z partnerów rankingu była fundacja Czepczyński Family Fundation, której jednym z realizowanych projektów jest „ABC empatii”. Właśnie Artur Czepczyński był osobą, którą wręczała marszałkowi wyróżnienie.

 

A w samorządowym rankingu Perły Samorządu nagrody wręczano w wielu kategoriach. m.in. dla gmin wiejskich, miejsko-wiejskich, do 100 tys, powyżej 100, oceniani byli także wójtowie, burmistrzowie i prezydenci miast.