Samorząd Województwa Podkarpackiego

Herb województwa. Na tarczy po lewej stronie gryf naprzeciw niego lew. U góry krzyż kawalerski.
SAMORZĄD WOJEWÓDZTWA PODKARPACKIEGO

  

  

Grupa ludzi pozuje do zdjęcia.

 


Autor tekstu i zdjęć: Kamil Dudzik

Kancelaria Zarządu UMWP


W siedzibie Regionalnego Ośrodka Polityki Społecznej w Rzeszowie odbyło się pierwsze posiedzenie Podkarpackiego Komitetu Rozwoju Ekonomii Społecznej (PKRES).Spotkanie poprowadzili Stanisław Kruczek – członek zarządu województwa podkarpackiego oraz Jerzy Jęczmienionka – dyrektor Regionalnego Ośrodka Polityki Społecznej w Rzeszowie. Podczas posiedzenia nastąpiło m.in. uroczyste wręczenie aktów powołania członkom PKRES. W gronie członków Komitetu znalazły się osoby mające wpływ na rozwój ekonomii społecznej w województwie podkarpackim m. in.: przedstawiciele organizacji pozarządowych, jednostek samorządu terytorialnego, instytucji naukowych oraz przedsiębiorców związanych z ekonomią społeczną.

 

W imieniu Marszałka Władysława Ortyla i całego zarządu województwa pragnę serdecznie Państwu pogratulować, ale przede wszystkim podziękować za tą współpracę w ramach ekonomii społecznej, czyli wszystkich osób niepełnosprawnych i potrzebujących. Będziemy musieli rozważać i rozwiązywać najważniejsze rzeczy i problemy podkarpacia w tej tematyce, która z pewnością nie jest łatwa. Jednakże wierzę, że wspólnie z Państwem zrobimy wiele dobrego dla naszego społeczeństwa – mówił Stanisław Kruczek – członek zarządu województwa podczas posiedzenia komitetu. Dokonano wyboru prezydium Podkarpackiego Komitetu Rozwoju Ekonomii Społecznej, a także przedstawione zostały informacje dotyczące opracowania i przyjęcia Podkarpackiego Programu Rozwoju Ekonomii Społecznej w terminie 12 miesięcy od dnia wejścia w życie Ustawy z dnia 5 sierpnia 2022 r. o ekonomii społecznej (Dz.U. 2022 poz. 1812 oraz 2140), tj. nie później niż do dnia 30 października 2023 r.
Na posiedzeniu zostały również przedstawione zadania Podkarpackiego Komitetu Rozwoju Ekonomii Społecznej oraz najważniejsze elementy organizacyjne pracy Komitetu, w tym harmonogram prac na 2023 rok i diagnoza stanu ekonomii społecznej w województwie podkarpackim.

 

Galeria zdjęć: