Samorząd Województwa Podkarpackiego

Herb województwa. Na tarczy po lewej stronie gryf naprzeciw niego lew. U góry krzyż kawalerski.
SAMORZĄD WOJEWÓDZTWA PODKARPACKIEGO

  

  

Ludzie pozują do zdjęcia

 


 

Autor tekstu: Mateusz Kurasz

Kancelaria Zarządu UMWP

 

Prezydent Andrzej Duda nadał odznaczenia państwowe samorządowcom zasłużonym w działalność na rzecz samorządu terytorialnego w Polsce. Okazją do odznaczenia był Dzień Samorządu Terytorialnego. Uroczystość odbyła się na dziedzińcu Pałacu Prezydenckiego. W obchodach udział wzięła Wicemarszałek Województwa Podkarpackiego Ewa Draus.

 

Prezydent Andrzej Duda podziękował wszystkim samorządowcom za ich pracę i oddanie w służbie Rzeczpospolitej. Podkreślił istotny wkład samorządów w rozwój kraju. Szef państwa również wyraził swoją wdzięczność za zaangażowanie samorządów w udzielanie pomocy uchodźcom z Ukrainy, co było wielkim wyzwaniem.

 

Prezydent docenił usystematyzowaną i zorganizowaną pracę samorządów oraz sprawiedliwy podział środków finansowych, które pochodziły z centralnego budżetu, na wsparcie dla uchodźców:

 

Zaangażowanie samorządów w zapewnienie schronienia i pomocy potrzebującym jest dowodem na wielką solidarność i ludzkie wartości. Dziękuję Państwu z całego serca, że zrobiliście to znakomicie i niezwykle mądrze, ogromnie dziękuję za dobrą współpracę z rządem w tym zakresie – podkreślił prezydent Andrzej Duda

 

W gronie pięćdziesięciu odznaczonych byli również samorządowcy z Podkarpacia. Złoty Krzyż Zasługi otrzymali: Witold Darłak - starosta ropczycko–sędziszowski, Elżbieta Wróbel - wójt gminy Niwiska oraz Mirosław Mac - wójt Markowej. Natomiast Srebrny Krzyż Zasługi  otrzymał z rąk prezydenta Wiesław Kąkol - burmistrz Boguchwały.

 

Dzień Samorządu Terytorialnego został ustanowiony przez Sejm RP dla upamiętnienia pierwszych wyborów samorządowych w 1990 roku i w rocznicę 10–lecia odrodzenia polskiego samorządu terytorialnego.

 

Galeria zdjęć: