Samorząd Województwa Podkarpackiego

Herb województwa. Na tarczy po lewej stronie gryf naprzeciw niego lew. U góry krzyż kawalerski.
SAMORZĄD WOJEWÓDZTWA PODKARPACKIEGO

  

  

Sala pełna ludzi.

 


Autorzy tekstu: Kamil Dudzik, Monika Konopka

Autor zdjęć: Kamil Dudzik

Kancelaria Zarządu UMWP 

 

W auli Urzędu Marszałkowskiego Województwa Podkarpackiego odbył się III Kongres Osób z Niepełnosprawnościami „Aktywni w pracy”. Spotkały się na nim osoby niepełnosprawne zatrudnione w Zakładach Aktywności Zawodowej i kadry wspierające. 

 

Bardzo się cieszę, że spotykamy się właśnie tutaj – w sali sejmiku województwa, gdzie nasz parlament regionalny podejmuje najważniejsze decyzje. Z pewnością wasze obrady oraz spotkania są równie istotne i niosą za sobą tak samo ważne skutki, które wpywają pozytywnie na efekty waszej ciężkiej pracy. W imieniu własnym jak i marszałka Władysława Ortyla życzę owocnych obrad i dalszych sukcesów – mówił do zgromadzonych Stanisław Kruczek – członek zarządu województwa podkarpackiego. 

 

Kongres odbył się w ramach projektu „Aktywni w pracy” realizowanego przez Polski Związek Organizatorów ZAZ i WTZ. Projekt jest współfinansowany ze środków Województwa Podkarpackiego, a realizowany przez Regionalny Ośrodek Polityki Społecznej w Rzeszowie.

 

Celem głównym projektu, jak i kongresu jest wejście beneficjentów ostatecznych projektu na rynek pracy, jak również zaplanowanie oraz wdrożenie indywidualnej ścieżki kariery, wsparcie zatrudnienia osób z niepełnosprawnością w stopniu znacznym, umiarkowanym oraz lekkim.

 

Wydarzeniem towarzyszącym jest sobotni Świąteczny Kiermasz Ekonomii Społecznej, który rozpocznie się o godz. 10.00 w CH Plaza Rzeszów. Obecne tam Zakłady Aktywności Zawodowej i Warsztaty Terapii Zajęciowej, które zaprezentują m. in.: ozdoby świąteczne, stroiki, wyroby z filcu, drewna i ceramiki oraz specjalnie przygotowane na tę okazję smakołyki. W programie także wizyta Świętego Mikołaja.

 

Galeria zdjęć: