Herb województwa. Na tarczy po lewej stronie gryf naprzeciw niego lew. U góry krzyż kawalerski.
Liczba 25 z dopiskiem lat w kolorze złotym, oznaczająca 25-lecie samorządu województwa podkarpackiego.
SAMORZĄD WOJEWÓDZTWA PODKARPACKIEGO
Herb województwa. Na tarczy po lewej stronie gryf naprzeciw niego lew. U góry krzyż kawalerski.
Liczba 25 z dopiskiem lat w kolorze złotym, oznaczająca 25-lecie samorzadu województwa podkarpackiego.
SAMORZĄD WOJEWÓDZTWA PODKARPACKIEGO

Samorząd Województwa Podkarpackiego

  

  

Zdjęcie przedstawia spotkanie odbywające się w sali konferencyjnej Urzędu Marszałkowskiego Województwa Podkarpackiego. Przy dużym, drewnianym stole w kształcie litery „U” siedzi grupa uczestników – ośmioro mężczyzn i kobiet – w formalnym stroju, biorących udział w rozmowie. Na ścianie w tle wiszą godło Polski oraz herb województwa podkarpackiego. Pomieszczenie jest jasne, a przez duże okna wpada naturalne światło.

 


 Autor tekstu: Adrian Biernacki
 Autor zdjęć: Krzysztof Witek
 Biuro Prasowe UMWP

 

W Urzędzie Marszałkowskim Województwa Podkarpackiego odbyło się spotkanie poświęcone rozwojowi gospodarki wodorowej w regionie. W wydarzeniu, które miało na celu analizę potencjału rozwoju projektów związanych z technologią wodorową, uczestniczył Władysław Ortyl, Marszałek Województwa Podkarpackiego. Głównym tematem obrad była identyfikacja możliwości współpracy międzynarodowej oraz pozyskania funduszy na realizację inicjatyw, mających na celu wprowadzenie wodoru jako alternatywnego źródła energii.

 

„Duże znaczenie ma efekt synergii działań i zaangażowania różnych podmiotów działających na rzecz rozwoju technologii wodorowej w naszym regionie. W kontekście zbliżającej się wizyty Prezydenta RP Andrzeja Dudy na Podkarpaciu, zaplanowanej w tym tygodniu, jednym z kluczowych tematów będzie przyszłość wodoru. To świadczy o naszym silnym zaangażowaniu w rozwój innowacyjnych rozwiązań, które mają na celu poprawę konkurencyjności naszego województwa w skali międzynarodowej” – podkreślił marszałek Ortyl.

 

Prof. dr hab. inż. Jarosław Sęp z Politechniki Rzeszowskiej zwrócił uwagę na nieocenioną rolę partnerstw naukowych w zakresie rozwoju nowoczesnych technologii wodorowych, które mogą znaleźć szerokie zastosowanie zarówno w przemyśle, jak i w transporcie. Michał Klimczyk, członek zarządu Stowarzyszenia Podkarpacka Dolina Wodorowa, przedstawił wizję dalszego rozwoju projektów w regionie, które opierają się na współpracy z uczelniami, instytucjami publicznymi oraz prywatnymi firmami.

 

Dyskusja skupiła się także na możliwościach pozyskania finansowania z funduszy krajowych i unijnych, które mają wspierać projekty związane z technologiami wodorowymi. Uczestnicy spotkania podkreślili znaczenie intensywnej współpracy z międzynarodowymi organizacjami i instytucjami, które umożliwią realizację ambitnych przedsięwzięć w obszarze zielonej gospodarki.

 

W spotkaniu wzięli udział: prof. dr hab. inż. Jarosław Sęp, prorektor ds. rozwoju i współpracy z otoczeniem Politechniki Rzeszowskiej, Michał Klimczyk, członek zarządu Stowarzyszenia Podkarpacka Dolina Wodorowa, Krzysztof Jarosz, starosta powiatu rzeszowskiego, Timea Sulenta-Pluta, dyrektor Programowy Podkarpackiego Centrum Innowacji, Piotr Cichosz, prezes zarządu Proximo Aero, oraz dyrektorzy departamentów Urzędu Marszałkowskiego Województwa Podkarpackiego.

 

Galeria zdjęć: