Samorząd Województwa Podkarpackiego

Herb województwa. Na tarczy po lewej stronie gryf naprzeciw niego lew. U góry krzyż kawalerski.
SAMORZĄD WOJEWÓDZTWA PODKARPACKIEGO

  

  

Zdjęcie policjantów. Salutują.

 


 60 policjantów, w tym 9 policjantek złożyło uroczyste ślubowanie. Za kilka dni wszyscy wyjadą do szkół policyjnych, gdzie odbędą szkolenie podstawowe, potem proces adaptacji zawodowej. Po przeszkoleniu nowi funkcjonariusze zasilą szeregi oddziału prewencji policji w Rzeszowie oraz  komend miejskich i powiatowych województwa podkarpackiego.

 

Dziś wyjątkowy dzień dla podkarpackiej policji. To ogromne wzmocnienie dla oddziału prewencji i potencjału naszej policji, ale to także gwarancja poprawy bezpieczeństwa całego naszego regionu i wszystkich jego mieszkańców – zaznaczył insp. Dariusz Matusiak Komendant KWP w Rzeszowie.

 

Najpierw jednak młodzi policjanci musieli przejść wieloetapowy proces rekrutacyjny, podczas którego musieli spełnić wysokie wymagania, jakie stawia się przed kandydatami.

 

Widząc tu dziś wasze rodziny muszę podkreślić, że ta służba jest bardzo wymagająca, nie tylko ze względu na charakter pracy, ale przede wszystkim przez wielką odpowiedzialność. Jesteśmy z was dumni i bardzo wdzięczni za oddanie i poświęcenie, które gwarantuje nam bezpieczeństwo i spokój – mówił Stanisław Kruczek członek zarządu województwa podkarpackiego.

 

Wręczenia legitymacji służbowych dokonał Komendant KWP w Rzeszowie wraz z wicewojewodą Jolantą Sawicką. Po ślubowaniu nowym policjantom błogosławił ks. Marek Buchman, a następnie odbyła się krótka defilada.

Galeria zdjęć:

Autor tekstu i zdjęć: Kamil Dudzik

Kancelaria Zarządu UMWP