Otwórz/zamknij mapę strony

Miniatura artykułuUwieńczeniem IV Forum Ekonomii Społecznej była Gala Konkursu Podkarpackiego Lidera Ekonomii Społecznej. Jej celem było wyróżnienie i uhonorowanie najlepiej działających przedsiębiorstw i podmiotów ekonomii społecznej, najaktywniejszych animatorów działających w obszarze ekonomii społecznej i samorządów, które wspierających ten obszar.

 

„Dzisiejsza Gala pozwala nam docenić ciężką pracę i trud osób niosącym pomoc ludziom potrzebującym. Niezmiernie się cieszę, iż to już 6 edycja tej Gali i naszych laureatów jest coraz więcej. Serdecznie dziękuję, w imieniu swoim i całego zarządu województwa podkarpackiego, wszystkim tym którzy tak mocno angażują się w rozwój ekonomii społecznej.”- mówił Stanisław Kruczek – członek zarządu województwa podkarpackiego. 

 

Kapituła przyznała nagrody w poszczególnych kategoriach określonych w Regulaminie Konkursu, następującym osobom, przedsiębiorstwom, samorządom, podmiotem ekonomii społecznej:

I Kategoria: „Podkarpacki Lider Ekonomii Społecznej”:

I miejsce -  Zakład Aktywności Zawodowej Centrum Natura w Budach Głogowskich,: „Podkarpacki Lider Ekonomii Społecznej”, nagroda finansowa 7 000,00 zł,

Wyróżnienie - Spółdzielnia Socjalna „Pięć Plus” ze Stalowej Woli, nagroda finansowa 4 000,00 zł,

II Kategoria: „Samorząd przyjazny ekonomii społecznej”

I miejsce - Gmina Adamówka - „Samorząd przyjazny ekonomii społecznej”,

Wyróżnienie – Gmina Żyraków,

III Kategoria „Animator ekonomii społecznej” (osoba fizyczna):

I miejsce - Pani Helena Karaś, nagroda finansowa – 3 000,00 zł,

Wyróżnienie -  Pani Mariola Kądzielawa, nagroda finansowa – 2 000,00 zł,

IV Kapituła „Podkarpacki Lider Reintegracji Społecznej”

 

I miejsce ex aequo – Centrum Integracji Społecznej w Dębicy oraz Warsztat Terapii Zajęciowej w Rymanowie przy PSONI Koło w Rymanowie prawo posługiwania się tytułem „Podkarpacki Lider Reintegracji Społecznej”, dla każdego podmiotu bon podarunkowy/voucher o wartości 1 720,00 zł.

 

Kapituła zgodnie z Regulaminem Konkursu zdecydowała o przyznaniu nagrody specjalnej dla Fundacji Artystycznej GA MON z Tarnobrzega, za wyjątkową działalność i promowanie kultury lasowiackiej -  nagroda finansowa w wysokości 3 000,00 zł.

 

Inicjatorem i organizatorem Konkursu jest Regionalny Ośrodek Polityki Społecznej w Rzeszowie, a fundatorem nagród Marszałek Województwa Podkarpackiego.

Kamil Dudzik
Kancelaria zarządu UMWP

"Herb Województwa Podkarpackiego"

 
 
 
 

Copyright © Urząd Marszałkowski Województwa Podkarpackiego w Rzeszowie
al. Łukasza Cieplińskiego 4, 35-010 Rzeszów, tel. 17 850 17 00, fax. 17 850 17 01
e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.www.podkarpackie.pl
Godziny urzędowania: od poniedziałku do piątku w godzinach od 7:30 do 15:30

Znak promocyjny Województwa Podkarpackiego