Otwórz/zamknij mapę strony

ESA02 min4 marca w siedzibie Agencji Rozwoju Przemysłu S.A. w Warszawie podpisano umowę Konsorcjum ESA BIC Poland. Jednym z jej sygnatariuszy jest województwo podkarpackie. W imieniu samorządu województwa podpis pod dokumentem złożyła Maria Kurowska - członek zarządu.

ESA BIC (European Space Agency Business Incubation Centers) to sieć centrów inkubacji biznesowej koordynowana przez Europejską Agencję Kosmiczną. Jej celem jest wspieranie start-upów, które wykorzystują technologie kosmiczne do tworzenia produktów i usług dla potrzeb rynkowych. 

Utworzenie w Polsce centrum inkubacji biznesowej ESA jest ważnym krokiem w kierunku tworzenia faktycznych mechanizmów wspierających sektor wysokich technologii związanych z branżą kosmiczną. 

Konsorcjum ESA BIC Poland tworzą cztery instytucje: Agencja Rozwoju Przemysłu S.A. w roli lidera ESA BIC Poland, Województwo Podkarpackie – lider Konsorcjum Regionalnego Rzeszów, Blue Dot Solutions Sp. z o.o. – lider Konsorcjum Regionalnego Gdańsk-Kraków, Fundacja Przedsiębiorczości Technologicznej – lider Konsorcjum Regionalnego Warszawa-Łódź-Wrocław. W Polsce ESA BIC będzie działał w modelu rozproszonym polegającym na zaangażowaniu wszystkich konsorcjów w ramach jednej inicjatywy..

- Samorząd województwa od początku wspiera rozwój tej dziedziny gospodarki i dlatego włączył się też w projekt polegający na utworzeniu w regionie Inkubatora Przedsiębiorczości Europejskiej Agencji Kosmicznej. Regionalny ekosystem, którego przedstawiciele tworzą lokalne konsorcjum, umożliwi start-upom dostosowanie pomysłów biznesowych - związanych z technologiami sektora kosmicznego – w odnoszące rynkowe sukcesy inicjatywy – powiedziała Maria Kurowska podczas uroczystości.

<p>

<p>

(Zdjęcia: Agencja Rozwoju Przemysłu)

"Herb Województwa Podkarpackiego"

 
 
 
 

Copyright © Urząd Marszałkowski Województwa Podkarpackiego w Rzeszowie
al. Łukasza Cieplińskiego 4, 35-010 Rzeszów, tel. 17 850 17 00, fax. 17 850 17 01
e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.www.podkarpackie.pl
Godziny urzędowania: od poniedziałku do piątku w godzinach od 7:30 do 15:30

Znak promocyjny Województwa Podkarpackiego