Otwórz/zamknij mapę strony

DSC 0101bW dniu 20 grudnia 2018r. została zakończona realizacja przedsięwzięcia pn. „Zagospodarowanie szlaku turystycznego na Korbanię”. Gmina Solina przy udziale środków z budżetu Marszałka Województwa Podkarpackiego tj. ponad 144 tys. zł wyposażyła w niezbędną infrastrukturę szlak turystyczny na Korbanię (894 m n.p.m.), który ma początek w Bukowcu.

W ramach zadania wykonano: drewnianą wiatę turystyczną z zadaszeniem na drewno w miejscowości Bukowiec pokrytą gontem drewnianym, palenisko zewnętrzne, piec z płytą żeliwną i kominem, wyposażono wiatę w stół i ławę z drewna liściastego oraz utwardzono teren pod wiatą i wokół wiaty. Dodatkowo wykonano również oznakowanie szlaku turystycznego na Korbanię – tabliczki kierunkowe, zamontowano tablice informacyjne na wieży widokowej, tablice informacyjne przy wiacie i na początku szlaku, tablicę przyrodniczo-edukacyjną przy wiacie oraz ławki oraz wykonano ławostoły na trasie szlaku turystycznego. Powyższa modernizacja szlaku ma na celu rozszerzenie atrakcyjności turystycznej szlaku oraz edukację turystów na temat bieszczadzkiej przyrody.

Serdecznie zapraszamy do korzystania ze szlaku.

 

"Herb Województwa Podkarpackiego"

 
 
 
 

Copyright © Urząd Marszałkowski Województwa Podkarpackiego w Rzeszowie
al. Łukasza Cieplińskiego 4, 35-010 Rzeszów, tel. 17 850 17 00, fax. 17 850 17 01
e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.www.podkarpackie.pl
Godziny urzędowania: od poniedziałku do piątku w godzinach od 7:30 do 15:30

Znak promocyjny Województwa Podkarpackiego