Otwórz/zamknij mapę strony

180426 southcoZakład produkcyjny o powierzchni 6500 m2 stanie w podrzeszowskiej Jasionce. Inwestorem jest amerykańska firma specjalizująca się w technologii systemów zamknięć oraz urządzeń dostępu – Southco. W początkowym etapie przedsiębiorstwo planuje zatrudnić ponad 100 pracowników, jednak wraz z rozbudową hali produkcyjnej i budową kolejnego zakładu, do 2025 r. zatrudnienie znajdzie w niej nawet 500 osób.

W inauguracji budowy zakładu, zlokalizowanego w ramach Podkarpackiego Parku Naukowo-Technologicznego  „AEROPOLIS””, wzięli udział przedstawiciele Southco: Thomas Mehler - prezes zarządu oraz Philip Kempson - dyrektor zarządzający Southco w Europie i Indiach. Zarząd Województwa reprezentował wicemarszałek Bogdan Romaniuk, zaś Gminę Trzebownisko – wójt Lesław Kuźniar. W wydarzeniu uczestniczył Marek Darecki, prezes stowarzyszenia Dolina Lotnicza oraz prezes portu lotniczego Rzeszów-Jasionka Michał Tabisz.

Thomas Mehler wyraził radość z rozbudowy bazy produkcyjnej w Europie.

Jesteśmy podekscytowani z powodu wejścia na obszar, który staje się centrum dla rozwoju nowej technologii i z niecierpliwością oczekujemy na otwarcie nowej działalności w Polsce – mówił w Jasionce prezes Southco Thomas Mehler, dodając – Wraz z ukończeniem nowego zakładu w Polsce, będziemy posiadali dwa zakłady w Wielkiej Brytanii i jeden na terenie Europy Kontynentalnej – powiedział.

Obecny na uroczystości wicemarszałek Bogdan Romaniuk odczytał list, skierowany do uczestników wydarzenia przez marszałka Władysława Ortyla.

Województwo podkarpackie należy współcześnie do grona najdynamiczniej rozwijających się polskich regionów. To niewątpliwie zasługa ogromnego skoku cywilizacyjnego, jaki w ostatnim czasie miał tu miejsce i trwa nadal. Stał się on możliwy w głównej mierze dzięki oparciu naszej gospodarki na innowacjach i nowoczesnych technologiach produkcji. Dziś wiemy, że to był słuszny krok, z którego jesteśmy dumni i który nadal chcemy kontynuować – pisał marszałek.

Philip Kempson - dyrektor zarządzający Southco w Europie i Indiach - mówił w rozmowie z dziennikarzami, że w pierwszej fazie firma zatrudni od 100 do 150 pracowników i już prowadzi rekrutację. Wraz z budową kolejnych zakładów produkcyjnych, zatrudnienie znajdzie tam od 400 do 500 osób.

Decyzję o budowie zakładu w Polsce, przedstawiciele Southco tłumaczyli trendem w międzynarodowym biznesie, jakim jest wybór na miejsce inwestycji szybko rozwijającego się regionu. Nowy zakład będzie charakteryzował się najnowszymi rozwiązaniami technologicznymi, zapewniając jednocześnie wzrost zatrudnienia w miejscowej gospodarce.

Southco jest czołowym, globalnym źródłem rozwiązań technologii systemów zamknięć oraz urządzeń dostępu, włączając szeroki wybór zamków, zasuw, łączników blokujących i szybkich zatrzasków, zawiasów, uchwytów, rozwiązań elektronicznego dostępu i innych akcesoriów do zastosowania w budowie sieci, telekomunikacji, komputerach, przemyśle motoryzacyjnym, lotniczym itp.

Michał Mielniczuk
Biuro Prasowe
Urząd Marszałkowski Województwa Podkarpackiego

 

"Herb Województwa Podkarpackiego"

 
 
 
 

Copyright © Urząd Marszałkowski Województwa Podkarpackiego w Rzeszowie
al. Łukasza Cieplińskiego 4, 35-010 Rzeszów, tel. 17 850 17 00, fax. 17 850 17 01
e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.www.podkarpackie.pl
Godziny urzędowania: od poniedziałku do piątku w godzinach od 7:30 do 15:30

Znak promocyjny Województwa Podkarpackiego