logo samorzad

mapa stronykontaktniepelnosprawni

podkarpackie-logo

Ochrona danych osobowych
 

uchw sejmik2
 
uchw zarzad2
 
rcl-rzdowe-centrum-legislacyjne-160x80a
 
zam-publ

sprawy do

WYDANIE AKTUALNE PPS

pps 19 01

ARCHIWALNE PRZEGLĄDY

przeglad-sterta-160

Punkt Informacyjny Funduszy Europejskich

 

Program Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2014-2020

 

Program Operacyjny Rybactwo i Morze

Perspektywy rozwoju miast w regionie, to główny temat konferencji, którą swoim przemówieniem otworzył dziś marszałek Władysław Ortyl. W Hotelu Prezydenckim spotkali się fachowcy ze środowisk naukowych, społecznych, biznesowych i instytucjonalnych, a wszystko po to, by wymienić wiedzę, doświadczenia i poznać wyniki badań, które pokazują trend zmian w życiu społeczno-gospodarczym podkarpackich miast.

 

Marszałek Władysław Ortyl witając gości konferencji podkreślił znaczenie tego wydarzenia, bowiem jednym z wyzwań województwa jest wzmacnianie potencjału gospodarczego poprzez wspieranie tzw. regionalnych biegunów wzrostu.

Układ miast i miasteczek w naszym regionie jest taki, jakiego niejedno województwo pewnie by sobie życzyło, tzn. w środku stolica województwa i prawie w układzie symetrycznym wokół ośrodki powiatowe. Takie rozmieszczenie przestrzenne, to nasza wartość. Musimy ten fakt wykorzystywać i poprzez działania projektowe, które podejmujemy, wzmacniać – mówił marszałek Ortyl.  

Konferencja zgromadziła ekspertów w dziedzinie polityki rozwoju. Byli włodarze miast, ale też przedstawiciele biznesu i świata nauki. Ten ostatni mocno reprezentowany był przez wykładowców. Wśród nich ze specjalną prelekcją wystąpił dr hab. Wojciech Dziemianowicz, profesor Uniwersytetu Warszawskiego, który zaprezentował raport z realizacji badania: Miasta województwa podkarpackiego – perspektywy rozwoju.

Sebastian Kieszkowski
Biuro prasowe UWMP

Statystyka

Odwiedza nas 574 gości oraz 0 użytkowników.