logo samorzad

mapa stronykontaktniepelnosprawni

podkarpackie-logo

Ochrona danych osobowych
 

uchw sejmik2
 
uchw zarzad2
 
rcl-rzdowe-centrum-legislacyjne-160x80a
 
zam-publ

sprawy do

WYDANIE AKTUALNE PPS

pps 19 01

ARCHIWALNE PRZEGLĄDY

przeglad-sterta-160

Punkt Informacyjny Funduszy Europejskich

 

Program Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2014-2020

 

Program Operacyjny Rybactwo i Morze

Spółka CWKO – wcześniej HKO - będzie operatorem zarządzającym Centrum Wystawienniczo Kongresowym. Zarząd województwa po długich negocjacjach właśnie z tą firmą podpisał umowę koncesji. Dzisiaj, tj. 9 maja na konferencji prasowej w CWK marszałek W. Ortyl oraz przedstawiciele spółki poinformowali o ustaleniach dotyczących współpracy.

Przekazujemy dzisiaj operatorowi symbolicznie Centrum Wystawienniczo-Kongresowe. Negocjacje trwały prawie dwa lata. Teraz zaczynamy planować i przygotowywać cykl imprez, które będą miały miejsce w tym obiekcie. Wiemy jaką ważną funkcję ma sprawować CWK i jakie ważne efekty ma przynosić dla Podkarpacia i gospodarki regionu – mówił podczas briefingu marszałek Władysław Ortyl.

Dla nas jest to początek drogi i mamy nadzieję, że te 15 lat, na które została zawarta umowa, to nie będzie tylko 15 lat, ale będziemy mogli być na Podkarpaciu znacznie dłużej i współpracować razem – dodał Zbigniew Klonowski prezes  zarządu TRIAS, grupy w skład której wchodzi CWKO.

W zapisach zawartej umowy ustalono między innymi, że województwo podkarpackie udziela koncesji na świadczenie przez koncesjonariusza czyli spółkę HKO kompleksowych usług w zakresie organizacji, pozyskiwania, prowadzenia i produkcji imprez zapewniających optymalne wykorzystanie potencjału obiektu CWK. Spółka HKO, z którą samorząd województwa podpisał umowę, zmieniła nazwę na CWKO, aby nawiązywała do miejsca, którym ma zarządzać. CWKO wchodzi w skład większej grupy TRIAS - lidera na rynku usług zarządzania i obsługi obiektów sportowo – widowiskowych oraz wielofunkcyjnych w Polsce. Prezesem CWKO jest Kamil Szymański, który będzie bezpośrednio odpowiedzialny za realizację postanowień umowy. Na razie nie chciał zdradzać pomysłów na imprezy i wydarzenia, które zamierza w najbliższym terminie zorganizować w CWK, ale zapewnił, że centrum na pewno będzie tętniło życiem.

W konferencji prasowej uczestniczyli także: prezes RARR Janusz Fudała oraz z-ca dyr. Departamentu Rozwoju Regionalnego Danuta Cichoń. Poniżej filmowa relacja z tego wydarzenia.

 

Monika Konopka
Fot. Michał Mielniczuk
Wideo: Sebastian Kieszkowski
Biuro prasowe

Statystyka

Odwiedza nas 707 gości oraz 0 użytkowników.