Samorząd Województwa Podkarpackiego

bip27 epuap27 rss27 mowiaca przegladarka ruch sluch

Konsultacje społeczne „Prognozy oddziaływania na środowisko projektu Planu Transportowego dla Programu Operacyjnego Polska Wschodnia na lata 2014-2020

Roman Ostafijczuk

Informujemy, że Ministerstwo Rozwoju (MR) w terminie do 16 maja 2016 r. prowadzi konsultacje społeczne „Prognozy oddziaływania na środowisko projektu Planu Transportowego dla Programu Operacyjnego Polska Wschodnia na lata 2014-2020”.

Plan Transportowy dla Programu Operacyjnego Polska Wschodnia na lata 2014-2020 (dalej: Plan) przedstawia stan rozwoju transportu w obszarach funkcjonalnych miast wojewódzkich Polski Wschodniej oraz wnioski i rekomendacje co do priorytetowych inwestycji w zakresie transportu drogowego.

Prognoza oddziaływania na środowisko powstała, by ocenić potencjalne i rzeczywiste skutki dla środowiska, jakie będzie miała realizacja Planu. Podstawą do oceny skutków jest analiza stopnia i sposobu uwzględnienia aspektów środowiskowych w projekcie dokumentu.

Uwagi i opinie do „Prognozy oddziaływania na środowisko projektu Planu Transportowego dla Programu Operacyjnego Polska Wschodnia na lata 2014-2020” można kierować za pośrednictwem formularza konsultacyjnego (DOCX 137 KB), przesyłając go:

na adres poczty elektronicznej: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. (wpisując w tytule wiadomości: „Uwagi do prognozy ooś PT”)

lub

pocztą tradycyjną na adres: Ministerstwo Rozwoju  Departament Programów Ponadregionalnych Plac Trzech Krzyży 3/5, 00-507 Warszawa z dopiskiem: „Uwagi do prognozy ooś PT” (decyduje data wpływu do MR).

W ramach konsultacji „Prognozy…” 27 kwietnia 2016 r. w Warszawie, w siedzibie Ministerstwa Rozwoju (Sala Kinowa, wejście od ul. Wspólnej 2/4) odbędzie się konferencja, podczas której zaprezentowana zostanie „Prognoza…” wraz z Planem, a także odbędzie się dyskusja na ich temat.

 

Pobierz pliki:

Projekt „Prognozy…” wraz z Planem jest także dostępny w Biuletynie Informacji Publicznej Ministerstwa Rozwoju. Z jej papierową wersją można zapoznać się także w Centralnym Punkcie Informacyjnym Funduszy Europejskich w Warszawie przy ul. Żurawiej 3/5 (godziny pracy punktu: pn. - pt. 8.00 - 18.00, sob. 10.00 - 14.00).