logo samorzad

mapa stronykontaktniepelnosprawni

podkarpackie-logo

uchw sejmik2
 
uchw zarzad2
 
rcl-rzdowe-centrum-legislacyjne-160x80a
 
zam-publ

sprawy do

WYDANIE AKTUALNE PPS

pps 17 03

ARCHIWALNE PRZEGLĄDY

przeglad-sterta-160

Punkt Informacyjny Funduszy Europejskich

 

Program Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2014-2020

 

Program Operacyjny Rybactwo i Morze

Zakończył się dwudniowy wyjazd, podczas którego dziennikarze podkarpackich mediów oglądali ciekawe projekty i inwestycje, jakie powstały w naszym regionie dzięki unijnym dotacjom. Kilkunastoosobowa grupa przemierzyła w sumie kilkaset kilometrów od Mielca, przez Jasło, Rymanów-Zdrój, Sanok, Przemyśl, Jarosław i Przeworsk. Już niedługo ich relacje usłyszycie w prasie, radiu i telewizji.

Dziennikarze odwiedzili zarówno podkarpackie firmy, które wykorzystały unijne dotacje na rozwój i innowacje, jak np. Zakład Obróbki Kamienia w Przyłęku, ale byli także w placówkach oświatowych, które zyskały dodatkową przestrzeń do aktywności fizycznej i nauki, jak np. w I LO w Jaśle. Tam dzięki rozbudowie powstały sale lekcyjne oraz obserwatorium astronomiczne.

Wśród odwiedzanych miejsc były też bary, w których stworzono miejsca pracy dla osób niepełnosprawnych. Takim przykładem jest „Nasza Chata” w Rymanowie-Zdroju” i „Europejskie Klimaty” w Jarosławiu. Fundusze Europejskie pozwoliły także na realizację ważnego projektu ratowania ginących gatunków roślin w Arboretum w Bolestraszycach, a w Przeworsku efektem unijnej dotacji jest pięknie odnowiony zabytkowy ratusz oraz atrakcyjna przestrzeń do wypoczynku i rekreacji dla mieszkańców miasta, która powstała na poprzemysłowych terenach.

Cykliczne wyjazdy dziennikarzy organizowane przez urząd marszałkowski mają pokazać dziennikarzom, a dzięki nim mieszkańcom Podkarpacia, jak zmienia się nasz region i jak wiele zyskał dzięki unijnym funduszom. Już niedługo dłuższa informacja i materiał filmowy z tego wydarzenia.

Monika Konopka
Biuro prasowe UMWP

Statystyka

Odwiedza nas 2701 gości oraz 0 użytkowników.