Samorząd Województwa Podkarpackiego

Herb województwa. Na tarczy po lewej stronie gryf naprzeciw niego lew. U góry krzyż kawalerski.
SAMORZĄD WOJEWÓDZTWA PODKARPACKIEGO

  

  


Pierwszy dzień Ekogali w Jasionce zakończył się galą, podczas której marszałek Władysław Ortyl wręczył pamiątkowe dyplomy i statuetki. Otrzymały je osoby oraz przedstawiciele instytucji i samorządów, które zasłużyły się wspierając rozwój targów w ich kilkunastoletniej historii.

Na uroczystym podsumowaniu 15 lat targów marszałek Władysław Ortyl powiedział, że jest to czas do radosnego świętowania i celebrowania tego, co udało się osiągnąć, ale też okazja do tego, aby podsumować i powspominać, jak zmieniły się targi na przestrzeni 15 lat. Z tej okazji uczestnicy obejrzeli film, który powstał w oparciu o archiwalne materiały filmowe TVP Rzeszów i biura prasowego Urzędu Marszałkowskiego.

Zachęcamy do jego obejrzenia:

 

Cieszymy się, że Ekogala tak dynamicznie się rozwija, że ma tylu gości, wystawców, przyjaciół, entuzjastów, bo ci którzy zajmują się ekologiczną żywnością to są pasjonaci. A każda pasja wymaga wielkiego oddania – mówił podsumowując 15 lat targów marszałek Ortyl.

 

Podziękowania, a wraz z nimi dyplomy i statuetki podczas jubileuszowej uroczystości otrzymali współorganizatorzy targów czyli: Miasto Rzeszów, Związek Stowarzyszeń „Podkarpacka Izba Rolnictwa Ekologicznego” oraz Gmina Trzebownisko.

 

Cieszymy się, że bierzemy udział w 15 urodzinach Ekogali. Jest ona dla nas bardzo ważna, zarówno dla wcześniejszych władz Rzeszowa jak i tych obecnych – mówiła wiceprezydent Rzeszowa Krystyna Stachowska.

Chciałbym podziękować panu marszałkowi oraz całej załodze z urzędu marszałkowskiego, która wkłada w Ekogalę mnóstwo pracy. Szacunek dla tych ludzi, bo pod względem organizacyjnym jest to dopracowane do najdrobniejszego szczegółu – mówił z kolei w imieniu z Podkarpackiej Izby Rolnictwa Ekologicznego Robert Machowski.

 

Dyplomy i statuetki zostały również wręczone 26 innym osobom, które były pomysłodawcami targów lub wspierały Ekogalę na różnych etapach, angażując się w jej rozwój i promocję żywności wysokiej jakości.

Uroczystość wręczenia dyplomów i statuetek zakończono toastem i pokrojeniem tortu. A wieczór zakończył występ zespołu „Karczmarze”.

Pierwszego dnia Ekogali swój jubileusz świętowało ogólnopolskie stowarzyszenie Polska Ekologia. Prezes Paweł Krajamas otrzymał z tej okazji list gratulacyjny od marszałka i pamiątkowy herb województwa.

Tekst: Monika Konopka
Zdjęcia: Anna Magda
Wideo: Michał Hubala
Biuro Prasowe UMWP