Samorząd Województwa Podkarpackiego

Herb województwa. Na tarczy po lewej stronie gryf naprzeciw niego lew. U góry krzyż kawalerski.
SAMORZĄD WOJEWÓDZTWA PODKARPACKIEGO

  

  

 


W dniu 29 maja  br. na stadionie sportowym w Górnie planowana jest XIV edycja Targów Żywności Tradycyjnej „Festiwal Podkarpackich Smaków”. Współorganizatorem tego przedsięwzięcia jest Marszałek Województwa Podkarpackiego.

Podczas Festiwalu odbędzie się Konkurs pod nazwą „Produkt pretendujący do miana produktu tradycyjnego”, który przeprowadzony zostanie w dwóch kategoriach:

Kategoria I – „Produkt pretendujący do miana produktu tradycyjnego” dla przedsiębiorstw prowadzących działalność gospodarczą (produkt dopuszczony do obrotu),

Kategoria II – „Produkt pretendujący do miana produktu tradycyjnego” dla producentów indywidualnych (osoba fizyczna, KGW stowarzyszenie, gospodarstwo agroturystyczne, gospodarstwo ekologiczne, inne).

Konkurs skierowany jest do wszystkich producentów i wytwórców żywności wysokiej jakości z województwa podkarpackiego.

Konkurs ma na celu przede wszystkim identyfikację produktów, które ze względu na tradycyjną metodę wytwarzania oraz tradycyjny sposób produkcji zasługują na specjalne wyróżnienie i ochronę, a także ukazanie potencjału, jaki tkwi
w podkarpackich producentach i wytwórcach tych produktów.

Warunkiem uczestnictwa w Konkursie jest zapoznanie się z Regulaminem Konkursu (plik DOC, rozmiar 30 KB) oraz wypełnienie Karty Zgłoszenia (plik DOC, rozmiar 30 KB) i przesłanie jej na adres:

Urząd Marszałkowski Województwa Podkarpackiego w Rzeszowie
Departament Rolnictwa, Geodezji i Gospodarki Mieniem
Oddział Wielofunkcyjnego Rozwoju Wsi i Żywności Wysokiej Jakości
al. Cieplińskiego 4, 35-010 Rzeszów
tel. 17 747 63 38,  fax. 17 850 17 11
e-mail- Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Zgłoszenia przyjmowane są do dnia 13 maja 2022 r.