Samorząd Województwa Podkarpackiego

Herb województwa. Na tarczy po lewej stronie gryf naprzeciw niego lew. U góry krzyż kawalerski.
SAMORZĄD WOJEWÓDZTWA PODKARPACKIEGO

  

  

Grupa ludzi przy stoisku

 


 

Autor tekstu i zdjęć: Kamil Dudzik

Kancelaria Zarządu UMWP 

 

Drugi dzień Europejskiego Forum Rolniczego w Jasionce nie ustępował treścią. Odbyło się 6 kolejnych paneli dyskusyjnych z specjalistami wielu branż dotyczących nie tylko rolnictwa, ale i całego rynku rolno-spożywczego.

 

Co więcej, dyskusjom towarzyszyły prezentacje nowoczesnych rozwiązań dla rolnictwa w części ekspozycyjnej Forum. Uczestnicy wydarzenia mogli także zapoznać się z najbardziej rozwojowymi technologiami oraz innowacjami m.in. w zakresie jakości produkcji rolnej, jej finansowania oraz obniżania kosztów, jak również ograniczania jej negatywnego oddziaływania na środowisko.

 

Dzień jednak rozpoczął się złożeniem kwiatów pod pomnikiem śp. Marszałka Józefa Ślisza. W imieniu Zarząd Województwa Podkarpackiego kwiaty złożył Stanisław Kruczek – członek zarządu. Wieńce złożyli także działacze Solidarności Rolniczej i zgromadzeni Rolnicy. Po uroczystościach na cmentarzu w Łące wszyscy udali się na mszę świętą ku pamięci śp. Józefa Ślisza. Następnie zgromadzeni powrócili na Forum Rolnicze do Jasionki.

 

Europejskie Forum Rolnicze organizowane jest przez Fundację Europejski Fundusz Rozwoju Wsi Polskiej we współpracy z Agro Promotion. Fundacja Europejski Fundusz Rozwoju Wsi Polskiej jest organizacją pozarządową, działającą na rzecz rozwoju polskiej wsi. Jej historia sięga 1990 roku, kiedy to została powołana do życia na mocy umowy między rządem polskim a Europejską Wspólnotą Gospodarczą.

 

Galeria zdjęć: