Samorząd Województwa Podkarpackiego

Herb województwa. Na tarczy po lewej stronie gryf naprzeciw niego lew. U góry krzyż kawalerski.
SAMORZĄD WOJEWÓDZTWA PODKARPACKIEGO

  

  

 


Ani wielkość firmy, ani profil działalności nie mają znaczenia, liczy się przede wszystkim jakość – podkreślali organizatorzy 18. edycji konkursu Nasze Dobre Podkarpackie. Podczas gali, będącej zwieńczeniem konkursu wręczono laureatom nagrody i wyróżnienia.

Celem konkursu jest wyłonienie i promowanie produktów, usług i inicjatyw realizowanych przez podkarpackie przedsiębiorstwa, samorządy i stowarzyszenia. W tym roku do konkursu zakwalifikowało się osiemnaście firm z Podkarpacia.

 

Gala jest nie tylko docenieniem działalności firm, ale także wielką promocją naszego regionu. Jest to wspaniała inicjatywa, która jest już pełnoletnia, ponieważ to już jej 18 edycja. W imieniu zarządu województwa serdecznie gratuluję wszystkim laureatom konkursu i życzę dalszych sukcesów - mówił Stanisław Kruczek, Członek Zarządu Województwa Podkarpackiego. Po swoim przemówieniu przekazał list gratulacyjny od Marszałka Władysława Ortyla na ręce redaktora naczelnego Nowin.

 

Produkt lub usługę do konkursu mogli zgłaszać zarówno sami zainteresowani jak i konsumenci, a także inne podmioty gospodarcze, organizacje i stowarzyszenia. Zwycięzcy, których wyłoniła kapituła konkursowa, otrzymali tytuły „Nasze Dobre Podkarpackie” - Znak Jakości Nowin oraz specjalny, wartościowy pakiet reklamowy.

 

Nasz konkurs to nie tylko świetna okazja do promocji konkretnych firm i produktów, ale również całego regionu. Podkarpackie firmy wytwarzają zdrową i smaczną żywność, wysokiej jakości produkty przemysłowe, a wiele z nich świadczy usługi na najwyższym poziomie. Jednak wiedza o tej działalności nie zawsze jest powszechna, dlatego celem naszej akcji jest przede wszystkim promocja lokalnych marek oraz ciekawych i wyróżniających się produktów - mówił Arkadiusz Rogowski, redaktor naczelny „Nowin”.

 

Zdobywcy nagrody głównej otrzymali prawo do posługiwania się tytułem ,,Nasze Dobre Podkarpackie 2021” - Znak Jakości „Nowin“ przez okres 2 lat w celach promocyjno-reklamowych, a także prawo do używania logotypu konkursu. Ponadto otrzymali również nagrodę w formie reklamy o wartości 30 tys. zł do wykorzystania w „Nowinach“ lub na portalu nowiny24.pl

 

Uczestnicząc w pracach Kapituły, bardzo ciężko było dokonać wyboru. Jednakże bardzo ważną rolę tutaj odgrywa tenże miejscowy dziennik, który buduje świadomość konsumencką i patriotyzm lokalny, którą każda lokalna prasa powinna budować i właśnie to zawdzięczamy naszym Nowinom, za co wszyscy jesteśmy bardzo wdzięczni – mówił Jerzy Borcz, Przewodniczący Sejmiku Województwa Podkarpackiego.

 

W Gali udział wzięli także: Jolanta Sawicka, wicewojewoda podkarpacki oraz Jerzy Cypryś – wiceprzewodniczący sejmiku województwa.

Nagrody - tytuł Nasze Dobre Podkarpackie - Znak Jakości Nowin otrzymali:

 • Piekarnia Nawłoka za CHLEB Z PRODUKTÓW BEZGLUTENOWYCH;
 • Tradycyjne Wędliny Fołta za KIEŁBASĘ MARKOWSKĄ SUCHĄ;
 • Kusz Catering Piotr Kusz za PIEROGI RUSKIE;
 • Kliniczny Szpital Wojewódzki nr 2 im. Św. Jadwigi Królowej w Rzeszowie za CENTRUM INTERWENCYJNEGO LECZENIA UDARU MÓZGU.
 • Hospicjum Perinatalne działające przy Fundacji Podkarpackie Hospicjum dla Dzieci w Rzeszowie.
 • Biuro Podróży PTTK Rzeszów za CYKL WYCIECZEK OBJAZDOWYCH PO POLSCE.

Wyróżnienia odebrali:

 • Okręgowa Spółdzielnia Mleczarska w Jasienicy Rosielnej za JOGURT NATURALNY EKO;
 • Masarnia CIAK Zakład Mięsny, Wyroby Tradycyjne Mariusz Ciak za KIEŁBASĘ WIEJSKĄ KAMIEŃSKĄ;
 • Wyroby Swojskie Marek Pelc za KIEŁBASĘ WIEJSKĄ;
 • Gamart S.A za EKOLOGICZNY SYSTEM GROMADZENIA WODY DESZCZOWEJ;
 • Cegielnia „Przecław” ZPHU Beata Wójcik za PUSTAK CERBLOK 25 P+;
 • „GOLBALUX” Sp. z o.o. za ENEGROOSZCZĘDNE DOMY Z DREWNA;
 • DOM OPIEKI MEDYCZNEJ, CENTRUM REHEBILITACJI DONUM CORDE.

Tekst: K. Dudzik, D. Kozik
Foto K. Dudzik

UMWP