Otwórz/zamknij mapę strony

Odliczanie do wielkiego kulinarnego święta trzech województw: lubelskiego, podlaskiego i podkarpackiego, czas zacząć. Piąta edycja festiwalu „Na kulinarnym szlaku wschodniej Polski” wystartuje już za chwilę tj., 1 sierpnia 2021r., w Baszni Dolnej k. Lubaczowa w Kresowej Osadzie.


Głównym celem wspólnego przedsięwzięcia jest popularyzowanie wiedzy o regionalnych produktach i potrawach pochodzących z trzech województw tj. lubelskiego, podlaskiego i podkarpackiego. Identyfikacja produktów stanowiących dziedzictwo kulinarne wschodniej Polski oparte na surowcach pochodzących z naszych regionów.
Festiwal odbędzie się w Kresowej Osadzie w Baszni Dolnej k. Lubaczowa w otoczeniu naturalnej przyrody ze specjalnie wydzielonym miasteczkiem produktów tradycyjnych, regionalnych i ekologicznych, charakterystycznych dla wschodniej Polski.
Zapewniamy, że wszystkie produkty będą sprzedawane i prezentowane przez lokalnych producentów. Będą to tylko wyroby wytwarzane na terenie partnerskich województw. Serdecznie zapraszamy do Baszni Dolnej miłośników dobrego, tradycyjnego jadła – zarówno mieszkańców regionu, jak i turystów odwiedzających malownicze tereny naszej gościnnej podkarpackiej krainy. Razem z wytwórcami pokażemy tu Państwu,
jak smaczna, zdrowa i wartościowa jest kuchnia wschodniej Polski.
Jesteśmy pewni, że na naszym festiwalu każdy znajdzie coś dla siebie.
Do wzięcia udziału w tegorocznym konkursie kulinarnym zapraszamy osoby fizyczne, podmioty prowadzące działalność gospodarczą, Koła Gospodyń Wiejskich, Stowarzyszenia.

W dniu konkursu Komisja Konkursowa wyłoni laureatów, którzy otrzymają nagrody główne. W czasie festiwalu odbędą się dwa konkursy:

- „Najlepszy produkt tradycyjny wschodniej Polski”
- „Najatrakcyjniejsze stoisko”

Udział w wydarzeniu jest bezpłatny. Wszystkim uczestnikom (z trzech województw: lubelskiego, podlaskiego oraz podkarpackiego) zapewniamy miejsca wystawowe, natomiast stoiska należy zorganizować we własnym zakresie.

Karty zgłoszeń należy nadsyłać do dnia 20.07.2021r.

na adres:
Urząd Marszałkowski Województwa Podkarpackiego
al. Łukasza Cieplińskiego 4
35-010 Rzeszów

lub na adres email:

Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

 

 

"Herb Województwa Podkarpackiego"

 
 
 
 

Copyright © Urząd Marszałkowski Województwa Podkarpackiego w Rzeszowie
al. Łukasza Cieplińskiego 4, 35-010 Rzeszów, tel. 17 850 17 00, fax. 17 850 17 01
e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.www.podkarpackie.pl
Godziny urzędowania: od poniedziałku do piątku w godzinach od 7:30 do 15:30

Znak promocyjny Województwa Podkarpackiego