Otwórz/zamknij mapę strony

Serdecznie zapraszamy na XXV Targi Turystyki, Leśnictwa i Produktu Lokalnego „AGROBIESZCZADY 2021”, które odbędą się w dniach od 31 lipca 2021 r. - 1 sierpnia 2021 r. w Lesku. Podczas w/w wydarzenia przeprowadzona zostanie VII edycja Konkursu pn. „Podkarpackie Smaki Myśliwskie”. Współorganizatorem Targów jest Marszałek Województwa Podkarpackiego, Dyrektor Regionalnej Dyrekcji Lasów Państwowych w Krośnie, Starosta Leski oraz Firma Produkcyjno-Handlowa KANWIL Sp. z o.o. Dębica.


Konkurs ma na celu popularyzowanie produktów i potraw pochodzących z „darów lasu” (mięso z dziczyzny, grzyby, runo leśne), identyfikację i gromadzenie wiedzy o regionalnych potrawach i produktach stanowiących dziedzictwo kulinarne kuchni leśnej i myśliwskiej regionu. Jak co roku impreza ma na celu promowanie lokalnej przedsiębiorczości, rolnictwa, myślistwa, leśnictwa i obszarów wiejskich wywodzących się przede wszystkim z terenu Bieszczad, jak również z całego Podkarpacia oraz promocji lokalnych samorządów i instytucji. Podczas imprezy rok rocznie ma miejsce wystawa zwierząt, kiermasz rzemiosła i rękodzieła ludowego, sprzętu rolniczego i ogrodniczego, prezentacje i promocje lokalnych firm, kiermasz roślin ozdobnych i bylin, wystawa żywności ekologicznej pochodzącej z gospodarstw ekologicznych Podkarpacia oraz prezentacje kulinarne wraz z degustacją potraw regionalnych i tradycyjnych, wywodzących się z naszego regionu. Konkurs skierowany jest do Kół Gospodyń Wiejskich, Kół Łowieckich, Stowarzyszeń, podmiotów gospodarczych i indywidualnych producentów. Przeprowadzony będzie w trzech kategoriach: dania i potrawy z dziczyzny, wyroby wędliniarskie z dziczyzny oraz napoje regionalne i produkty z runa leśnego. Wszystkie konkursowe prezentacje muszą być przygotowane z wykorzystaniem mięsa z dziczyzny bądź z runa leśnego.
Wszystkich zaineresowanych wzięciem udziału w Konkursie prosimy o zapoznanie się z Regulaminem Konkursu oraz wypełnienie Formularza Zgłoszeniowego i odesłanie go na adres Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. lub Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. lub na adres: Urząd Marszałkowski Województwa Podkarpackiego al. Łukasza Cieplińskiego 4, 35-010 Rzeszów w nieprzekraczalnym terminie do dnia 9 lipca 2021 r.
W przypadku jakichkolwiek pytań czy wątpliwości prosimy o kontakt pod numerem tel.17 747 68 38.

 

Załączniki:
Pobierz plik (karta_zgloszenia.docx)Karta zgłoszenia18 kB
Pobierz plik (regulamin_konkursu_2021.docx)Regulamin konkursu21 kB

"Herb Województwa Podkarpackiego"

 
 
 
 

Copyright © Urząd Marszałkowski Województwa Podkarpackiego w Rzeszowie
al. Łukasza Cieplińskiego 4, 35-010 Rzeszów, tel. 17 850 17 00, fax. 17 850 17 01
e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.www.podkarpackie.pl
Godziny urzędowania: od poniedziałku do piątku w godzinach od 7:30 do 15:30

Znak promocyjny Województwa Podkarpackiego