logo samorzad

mapa stronykontaktniepelnosprawni

podkarpackie-logo

stop-gmo

 

podkarpacki naturalny wypas

 

leksykon-podkarpackich-smakow-2013
 

ekogala1

 

produkty tradycyjne

 

Ochrona danych osobowych
 

uchw sejmik2
 
uchw zarzad2
 
rcl-rzdowe-centrum-legislacyjne-160x80a
 
zam-publ

sprawy do

WYDANIE AKTUALNE PPS

pps 19 01

ARCHIWALNE PRZEGLĄDY

przeglad-sterta-160

Punkt Informacyjny Funduszy Europejskich

 

Program Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2014-2020

 

Program Operacyjny Rybactwo i Morze

Rolnictwo w regionie

wrota-rolnictwo

180802 ardanowskiMinister Rolnictwa i Rozwoju Wsi Jan Krzysztof Ardanowski przebywa z wizytą na Podkarpaciu. W Jasionce spotkał się z nim marszałek Władysław Ortyl.

Rozmowa dotyczyła sytuacji producentów rolnych w Polsce i na Podkarpaciu. Minister mówił o formach pomocy dla rolników, którzy mogą się o nią ubiegać po oszacowaniu strat w uprawach spowodowanych suszą. Szacowaniem mają się zająć komisje, specjalnie powołane do tego celu przez właściwego wojewodę.

Minister mówił także o rosnącym zapotrzebowaniu na wołowinę. Marszałek przedstawił założenia programu Podkarpacki Naturalny Wypas, potwierdzając szacunki ministerstwa, zwracając jednocześnie uwagę na popularność hodowli bydła simentalskiego.

W rozmowie uczestniczyli także: wojewoda Ewa Leniart, poseł Kazimierz Gołojuch, poseł Mieczysław Miazga oraz dyrektor PODR w Boguchwale Robert Pieszczoch.

Minister podczas wizyty w regionie odwiedzi m.in. Podkarpacki Ośrodek Doradztwa Rolniczego w Boguchwale oraz Zespół Szkół Centrum Kształcenia Rolniczego w Nowosielicach.

Michał Mielniczuk
Biuro Prasowe UMWP

Statystyka

Odwiedza nas 840 gości oraz 0 użytkowników.