logo samorzad

mapa stronykontaktniepelnosprawni

podkarpackie-logo

stop-gmo

 

podkarpacki naturalny wypas

 

leksykon-podkarpackich-smakow-2013
 

ekogala1

 

produkty tradycyjne

 

Ochrona danych osobowych
 

uchw sejmik2
 
uchw zarzad2
 
rcl-rzdowe-centrum-legislacyjne-160x80a
 
zam-publ

sprawy do

WYDANIE AKTUALNE PPS

pps 19 01

ARCHIWALNE PRZEGLĄDY

przeglad-sterta-160

Punkt Informacyjny Funduszy Europejskich

 

Program Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2014-2020

 

Program Operacyjny Rybactwo i Morze

Rolnictwo w regionie

wrota-rolnictwo

170926 miodPszczelarze z województwa podkarpackiego, najlepsze miody i produkty pszczele, odznaczenia związkowe, konkursy, wyróżnienia i wykłady – za nami kolejne - XIII Podkarpackie Święto Miodu, które jak co roku odbyło się w Urzędzie Marszałkowskim. Województwo Podkarpackie reprezentowali  Lucjan Kuźniar Członek Zarządu oraz Jerzy Cypryś Przewodniczący Sejmiku Województwa Podkarpackiego.

Wydarzenie miało różnorodny i wieloraki charakter. Z jednej strony było podsumowaniem zbiorów miodu dla pszczelarzy, których w województwie podkarpackim jest blisko 3 tysiące, 

a także okazją do wyróżnienia tych najbardziej gospodarnych, aktywnych i zasłużonych. Z drugiej strony natomiast, była to doskonała promocja miodu i produktów pszczelich: pyłków, propolisów, kosmetyków, świec. Święto zgromadziło wielu wielbicieli miodu, przez co chwilami w urzędzie było gwarno jak w ulu.

Powyższe kwestie akcentował w swoim otwierającym wystąpieniu  Lucjan Kuźniar Członek Zarządu Województwa. Wyraził swój podziw i szacunek dla wszystkich pszczelarzy, którzy
w dużym trudzie, często od kilku pokoleń, wyrabiają markę podkarpackiego miodu. Nie byłoby to możliwe bez pasji i miłości wkładanej w to zajęcie. Zapewnił także o wsparciu Samorządu Województwa Podkarpackiego dla producentów miodów poprzez kontynuację programów informacyjno-promocyjnych oraz sadzenia drzew miododajnych.

W XIII Podkarpackim Święcie Miodu uczestniczył także Radosław Janik Wiceprezydent  Polskiego Związku Pszczelarskiego, który przedstawił sytuację pszczelarstwa w Unii Europejskiej. Wykład na temat  chorób dziesiątkujących pasieki i sposobach skutecznego leczenia i stosowania odpowiednich preparatów wygłosił Profesor Piotr Chorbiński.

Podczas Święta wręczono Statuetkę imienia ks. dr Jana Dzierżona – honorowe wyróżnienie nadawane przez Polski Związek Pszczelarski za szczególnie wybitne zasługi w pracy i działalności. Otrzymał je Wiceprezes Wojewódzkiego Związku Pszczelarzy Roman Jasiński. Wręczono także brązowe, srebrne i złote odznaki Polskiego Związku Pszczelarskiego. 

Stałym elementem pszczelarskiego święta są konkursy. Nagrody i wyróżnienia przyznano w trzech następujących konkurencjach:

 

„Najlepsza Pasieka Podkarpacia 2017”

Laureaci:

I miejsce: Agnieszka i Kamil Zielińscy,

II miejsce: Andrzej Ochał

III miejsce: Arkadiusz Lech

 

„Producenci miodów pitnych i nalewek miodowych”

Laureaci:

I miejsce: Feliks Dutka za Trójniak otrycki nasycony

II miejsce: Joanna i Jacek Babiczowie za Nalewkę miodową

III Miejsce: Wacław Piędel za Miodówkę z miodem nawłociowym i gryczanym

 

„Który miód najlepiej smakuje w ocenie konsumentów”

Laureaci:

I miejsce: Kamil Zieliński za Miód gryczany

II miejsce: Włądysłąwa i Tadeusz Główkowie za Miód gryczany

III miejsce: Tomasz Wojnarowski za Miód wielokwiatowy.

 

Impreza zorganizowana została przez Urząd Marszałkowski Województwa Podkarpackiego oraz Wojewódzki Związek Pszczelarzy w Rzeszowie i zgromadziła

 

 

Statystyka

Odwiedza nas 647 gości oraz 0 użytkowników.