logo samorzad

mapa stronykontaktniepelnosprawni

podkarpackie-logo

stop-gmo

 

podkarpacki naturalny wypas

 

leksykon-podkarpackich-smakow-2013
 

ekogala1

 

produkty tradycyjne

 

Ochrona danych osobowych
 

uchw sejmik2
 
uchw zarzad2
 
rcl-rzdowe-centrum-legislacyjne-160x80a
 
zam-publ

sprawy do

WYDANIE AKTUALNE PPS

pps 19 01

ARCHIWALNE PRZEGLĄDY

przeglad-sterta-160

Punkt Informacyjny Funduszy Europejskich

 

Program Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2014-2020

 

Program Operacyjny Rybactwo i Morze

Rolnictwo w regionie

wrota-rolnictwo

Już od kilku lat mieleckie bulwary nad Wisłoką są miejscem tradycyjnego "Święta Plonów". W dożynkach powiatu mieleckiego wziął udział marszałek Władysław Ortyl.

Wśród gości był również europoseł Tomasz Poręba, który odczytał list od prezydenta RP Andrzeja Dudy, posłanka Krystyna Wróblewska oraz radny województwa Jan Tarapata. Honory gospodarzy pełnił starosta Zbigniew Tymuła oraz wicestarosta Maria Napieracz.

Spotykamy się jak co roku, żeby dziękować za pracę rolnikom. Jej ukoronowaniem są przepiękne wieńce, które wyglądają jak dzieła sztuki. Dziękujemy dziś za pracę, która przyczynia się do powstania polskich produktów, tych których kod kreskowy rozpoczyna się od 590. To polskie towary rozwijać będą naszą gospodarkę, a promować ją będzie już drugi Kongres 590, który również odbędzie się w naszym Centrum Wystawienniczo-Kongresowym - mówił podczas dożynek marszałek Władysław Ortyl.

Deszczowa pogoda nie pokrzyżowała planów organizatorom, a tuż przed rozpoczęciem korowodu przestało padać. Dożynki rozpoczęły się w Bazylice Mniejszej pw. św. Mateusza.

Tomasz Leyko
rzecznik prasowy UMWP

Statystyka

Odwiedza nas 756 gości oraz 0 użytkowników.