logo samorzad

mapa stronykontaktniepelnosprawni

podkarpackie-logo

stop-gmo

 

podkarpacki naturalny wypas

 

leksykon-podkarpackich-smakow-2013
 

ekogala1

 

produkty tradycyjne

 

Ochrona danych osobowych
 

uchw sejmik2
 
uchw zarzad2
 
rcl-rzdowe-centrum-legislacyjne-160x80a
 
zam-publ

sprawy do

WYDANIE AKTUALNE PPS

pps 19 01

ARCHIWALNE PRZEGLĄDY

przeglad-sterta-160

Punkt Informacyjny Funduszy Europejskich

 

Program Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2014-2020

 

Program Operacyjny Rybactwo i Morze

Rolnictwo w regionie

wrota-rolnictwo

170905 pszczolyW Przeworsku odbyły się uroczystości jubileuszowe związane z 60-leciem istnienia Koła Pszczelarzy. Samorząd województwa reprezentował członek zarządu Lucjan Kuźniar, który wręczył pszczelarzom pamiątkowy grawer.

W obchodach udział wzięli również Burmistrz Miasta Przeworska Leszek Kisiel oraz przedstawiciele kół pszczelarzy w Jarosławiu, Tuchowie i Wiązownicy. Obchody rozpoczęły się mszą świętą w kościele oo. Bernardynów w Przeworsku. W homilii Gwardian klasztoru o. Izajasz Styczyński zwrócił uwagę na znaczenie pszczoły w życiu człowieka oraz jej symbolikę biblijną. Na zakończenie mszy, nastąpił podniosły akt uhonorowania sztandaru przeworskiego koła Kombatanckim Krzyżem Zwycięstwa.

Po mszy świętej, poczty sztandarowe, zaproszeni goście i pszczelarze udali się do skansenu Pastewnik. Część oficjalna rozpoczęła się w alejce pamięci zmarłych pszczelarzy. Prezes Regionalnego Związku Pszczelarzy w Jarosławiu Jerzy Kosiński oraz Członek Zarządu Lucjan Kuźniar wręczyli odznaczenia pszczelarskie. Wśród wyróżnionych był Burmistrz Przeworska Leszek Kisiel, który otrzymał Srebrną Odznakę Pszczelarską.

Na zakończenie uroczystości jubileuszowych posadzono „Lipę pamięci” poświęconą pszczelarzom – obrońcom ojczyzny i odbudowującym kraj ze zniszczeń wojennych.

 

Statystyka

Odwiedza nas 742 gości oraz 0 użytkowników.