logo samorzad

mapa stronykontaktniepelnosprawni

podkarpackie-logo

stop-gmo

 

podkarpacki naturalny wypas

 

leksykon-podkarpackich-smakow-2013
 

ekogala1

 

produkty tradycyjne

 

Ochrona danych osobowych
 

uchw sejmik2
 
uchw zarzad2
 
rcl-rzdowe-centrum-legislacyjne-160x80a
 
zam-publ

sprawy do

WYDANIE AKTUALNE PPS

pps 19 01

ARCHIWALNE PRZEGLĄDY

przeglad-sterta-160

Punkt Informacyjny Funduszy Europejskich

 

Program Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2014-2020

 

Program Operacyjny Rybactwo i Morze

Rolnictwo w regionie

wrota-rolnictwo

170221 agroJesteście Państwo wizytówką województwa podkarpackiego, które szczyci się, że ma takich przedsiębiorców i tak doskonałe wyroby – powiedział członek zarządu województwa Lucjan Kuźniar, podczas uroczystości wręczenia nominacji dla podkarpackich firm z branży rolno-spożywczej do konkursu AGRO POLSKA 2017. Producenci żywności nominacje i dyplomy odebrali w urzędzie marszałkowskim.

Konkurs AGRO POLSKA odbywa się już po raz 24. Jest to okazja do wyróżnienia i promocji produktów spożywczych wysokiej jakości, które wytwarzane są tradycyjnymi metodami oraz odznaczają się szczególnymi walorami smakowymi, jakościowymi i ekologicznymi. Producenci i wytwórcy żywności zgłaszają konkretne produkty, które na szczeblu wojewódzkim uzyskują nominacje, przyznawane przez urząd marszałkowski.

Lokalne produkty, wykonane przez lokalnych przedsiębiorców w oparciu o lokalne tradycje. To nasz powód do dumy i chluby. Jakością swej pracy i swych produktów promują Państwo w doskonały sposób Podkarpacie. Bardzo za to dziękuję - mówił tuż przed wręczeniem nominacji członek zarządu Lucjan Kuźniar.

W tym roku nominacje zdobyły 34 firmy z Podkarpacia, wśród nich: wytwórcy wędlin, nabiału, spółdzielnie mleczarskie, piekarnie i ciastkarnie, a także Okręgowy Związek Pszczelarzy w Rzeszowie.

Gratulacje wyróżnionym firmom przekazał także Robert Bielówka, organizator Ogólnopolskiego Konkursu Promocyjnego AGRO POLSKA.  Po uroczystości wytwórcy żywności wystawiali swoje wyroby, które zostały wyróżnione nominacją do godła AGRO POLSKA 2017.

W czasie uroczystości członek zarządu województwa Lucjan Kuźniar wręczył także certyfikat przyznany przez Ministra Rolnictwa i Rozwoju Wsi dla najnowszego produktu na ministerialnej Liście Produktów Tradycyjnych. 215. produktem z Podkarpacia jest na niej  śmietana lasowiacka z OSM Stalowa Wola. Podkarpacie jest od lat niezmiennie liderem listy ministra rolnictwa.  

Aleksandra Gorzelak –Nieduży
Foto Michał Mielniczuk
Biuro prasowe UMWP

 

 

Statystyka

Odwiedza nas 587 gości oraz 0 użytkowników.