Marszałek Władysław Ortyl spotkał się w piątek 16 grudnia z podkarpackimi winiarzami, aby wysłuchać aktualnych potrzeb branży winiarskiej. Jednocześnie przedstawił szerokie możliwości pozyskania przez nich środków finansowych w ramach Programu Polska Wschodnia oraz Regionalnego Programu Operacyjnego. Mówił również o innych mechanizmach wsparcia przez samorząd i władze województwa.

Spotkanie marszałka Władysława Ortyla z winiarzami umożliwiło przedstawicielom różnych stowarzyszeń winiarskich uzyskanie informacji oraz zapewnień o docenianiu tej branży w aktualnych planach władz województwa. Szczegółowych odpowiedzi na zadawane pytania w drugiej części spotkania udzielali dodatkowo dyrektorzy merytorycznych departamentów urzędu marszałkowskiego. Poruszane problemy dotyczyły rolnictwa, legislacji, funduszy europejskich oraz promocji gospodarczej.

Na zakończenie ustalono plan najbliższego działania pozwalający zrealizować kolejne niezbędne etapy, na czym skorzysta zarówno ten sektor, jak i całe województwo podkarpackie.

Waldemar Szumny
Kancelaria Zarządu
Foto Michał Mielniczuk
Biuro Prasowe UMWP