logo samorzad

mapa stronykontaktniepelnosprawni

podkarpackie-logo

stop-gmo

 

podkarpacki naturalny wypas

 

leksykon-podkarpackich-smakow-2013
 

ekogala1

 

produkty tradycyjne

 

Ochrona danych osobowych
 

uchw sejmik2
 
uchw zarzad2
 
rcl-rzdowe-centrum-legislacyjne-160x80a
 
zam-publ

sprawy do

WYDANIE AKTUALNE PPS

pps 19 01

ARCHIWALNE PRZEGLĄDY

przeglad-sterta-160

Punkt Informacyjny Funduszy Europejskich

 

Program Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2014-2020

 

Program Operacyjny Rybactwo i Morze

Rolnictwo w regionie

wrota-rolnictwo

Aż 34 przedsiębiorców z Podkarpacia otrzymało nominacje w 23 edycji ogólnopolskiego konkursu promocyjnego „AGRO POLSKA” 2016. Uroczyste wręczenie odbyło się dzisiaj w sali audytoryjnej urzędu marszałkowskiego. Wręczał je członek zarządu województwa Lucjan Kuźniar.
 
Organizatorem konkursu są Międzynarodowe Targi Rzeszowskie, a jego celem jest promocja wysokiej jakości produktów przetwórstwa rolno-spożywczego opartego na polskich recepturach, technologiach i surowcach krajowych. Promocja produktów estetycznie opakowanych, wyróżniających się walorami jakościowymi, zdrowotnymi i smakowymi - wyjaśnił Robert Bielówka, dyrektor MTR.
Lucjan Kuźniar, który wręczał rekomendacje przedstawicielom firm, a w swoim przemówieniu podkreślał znaczenie podkarpackiego rynku produktów wysokiej jakości:
Żywność przez Państwa produkowana jest najlepszą wizytówką  dla naszego województwa. Posługiwanie się godłem promocyjnym – „AGRO POLSKA” to niewątpliwie także upowszechnienie działań na rzecz tworzenia pozytywnego wizerunku produktów polskich dla zwiększenia zainteresowania konsumentów oraz ułatwienie wyboru wyrobów jakościowo najlepszych, kreowanie swoistego patriotyzmu lokalnego. To także ważny element promocji dla polskich firm, w tym regionalnych i lokalnych producentów. Rosnąca świadomość konsumentów znajduje odzwierciedlenie w zwiększonym popycie na produkty charakteryzujące się wysoką jakością.

 

Konkurs jest organizowany  od 23 lat i  w doskonały sposób pokazuje nam osiągnięcia  podkarpackich producentów – jednocześnie przyczyniając się do promocji naszego województwa zarówno w kraju jak i za granicą. Godło „AGRO POLSKA”  to – prestiżowy symbol gospodarczy będący skutecznym narzędziem promocji, umacniania pozycji rynkowej oraz kształtowania pozytywnego wizerunku produktów. Wyroby oznaczone tym godłem są synonimem wysokiej jakości i z powodzeniem konkurują z odpowiednikami zagranicznymi uzyskując opinię zdrowych, ekologicznych i o wysokich walorach odżywczych i smakowych – przekonywał członek zarządu.
W drugim etapie konkursu organizator powoła komisję ekspertów, która dokona oceny wszystkich zgłoszeń oraz wystąpi z wnioskiem o przyznanie prawa do użytkowania poszczególnym produktom godła promocyjnego „AGRO POLSKA” przez okres 12 miesięcy.
Na koniec spotkania wykonano wspólne pamiątkowe zdjęcie – miejmy nadzieję laureatów 23 edycji konkursu „AGRO POLSKA” - 2016, którego finał planowany jest na wrzesień.
 
Paweł Tworek
Kancelaria Zarządu UMWP
Fot. Michał Mielniczuk
Biuro prasowe

Statystyka

Odwiedza nas 678 gości oraz 0 użytkowników.