logo samorzad

mapa stronykontaktniepelnosprawni

podkarpackie-logo

stop-gmo

 

podkarpacki naturalny wypas

 

leksykon-podkarpackich-smakow-2013
 

ekogala1

 

produkty tradycyjne

 

Ochrona danych osobowych
 

uchw sejmik2
 
uchw zarzad2
 
rcl-rzdowe-centrum-legislacyjne-160x80a
 
zam-publ

sprawy do

WYDANIE AKTUALNE PPS

pps 19 01

ARCHIWALNE PRZEGLĄDY

przeglad-sterta-160

Punkt Informacyjny Funduszy Europejskich

 

Program Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2014-2020

 

Program Operacyjny Rybactwo i Morze

Rolnictwo w regionie

wrota-rolnictwo

Mszą Świętą w intencji Rolników w kościele parafialnym w Boguchwale rozpoczęły się w niedzielę 28 czerwca obchody Dni Otwartych Drzwi Podkarpackiego Ośrodka Doradztwa Rolniczego oraz XVII Regionalna Wystawa Zwierząt Hodowlanych. Samorząd Województwa podczas uroczystości reprezentowali Wicemarszałek Województwa Podkarpackiego Wojciech Buczak, Członek Zarządu Lucjan Kuźniar oraz dyrektor Departamentu Rolnictwa, Geodezji i Gospodarki Mieniem Zofia Kochan.
Po nabożeństwie uczestnicy i goście obchodów  przemaszerowali w asyście orkiestry przed hotel PODR. Został on następnie uroczyście otwarty i poświęcony. Po krótkim koncercie orkiestry dętej, dyrektor PODR Jerzy Jakubiec przywitał wszystkich zgromadzonych, wśród których nie brakowało parlamentarzystów i samorządowców. Oficjalnego otwarcia całej imprezy dokonał w imieniu marszałka Władysława Ortyla, Wojciech Buczak. 
 
Podkreślił on w swoim wystąpieniu, że jednym z priorytetów samorządu województwa, obok rozwoju innowacyjnych technologii w przemyśle, jest właśnie rozwój podkarpackiego, naturalnego, tradycyjnego rolnictwa. Stąd wzmożone wysiłki ze strony Zarządu wspierające ten sektor podkarpackiej gospodarki. Nie miałyby one jednak sensu, gdyby nie pasja, zaangażowanie, a niekiedy nawet powołanie samych rolników. Dlatego należą się im gorące gratulacje i podziękowania – przekonywał wicemarszałek Buczak.
Po innych przemówieniach ogłoszono wyniki konkursu w ramach wystawy hodowlanej, gdzie zwycięzcy odbierali nagrody w różnych kategoriach (krowy, trzoda chlewna, owce, króle). Podsumowano także plebiscyt "Rolnik Roku 2015" i konkursu "Najlepszy produkt regionalny i lokalny". Dalszą część imprezy uświetniły występy zespołów artystycznych.
Oprócz tego na odwiedzających czekały liczne stoiska i atrakcje: zagrody ze zwierzętami hodowlanymi, degustacje tradycyjnych wyrobów rolniczych, stoiska Kół Gospodyń Wiejskich, wyroby rękodzielnicze i wiele innych.
Na koniec swojej wizyty wicemarszałek Buczak odwiedził jeszcze z przedstawicielami PODR mieszczące się w innym miejscu Pole doświadczalne, gdzie z kolei prezentowano liczne kolekcje roślin oraz maszyny rolnicze i sprzęt do produkcji rolnej.
Warto zaznaczyć, że dwudniowa impreza dni otwartych Drzwi była doskonałym przykładem nie tylko integracji środowiska rolniczego, ale również edukacji, inspiracji tych grup społecznych, które na co dzień mają słabą styczność z uprawą ziemi czy hodowlą zwierząt. Z pewnością przyczynia się to do budowy większej świadomości i poczucia wspólnoty w społeczeństwie
P. Tworek/M. Werner
Kancelaria Zarządu
Fot. A.Bielańska, P.Tworek, M.Werner
 

Statystyka

Odwiedza nas 621 gości oraz 0 użytkowników.