logo samorzad

mapa stronykontaktniepelnosprawni

podkarpackie-logo

stop-gmo

 

podkarpacki naturalny wypas

 

leksykon-podkarpackich-smakow-2013
 

ekogala1

 

produkty tradycyjne

 

Ochrona danych osobowych
 

uchw sejmik2
 
uchw zarzad2
 
rcl-rzdowe-centrum-legislacyjne-160x80a
 
zam-publ

sprawy do

WYDANIE AKTUALNE PPS

pps 19 01

ARCHIWALNE PRZEGLĄDY

przeglad-sterta-160

Punkt Informacyjny Funduszy Europejskich

 

Program Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2014-2020

 

Program Operacyjny Rybactwo i Morze

Rolnictwo w regionie

wrota-rolnictwo

W czwartek 18 czerwca w Łańcucie rozpoczął się V Międzynarodowy Konkurs Win „Galicja Vitis” Łańcut 2015. Oprócz oceny win konkursowych – z uwzględnieniem intensywności i jakości dotyczących m.in. wyglądu, zapachu oraz smaku – jurorzy mieli także okazję zwiedzić zabytki Przemyśla i zamek w Krasiczynie.

Podczas uroczystego otwarciu konkursu w imieniu marszałka Władysława Ortyla głos zabrał Waldemar Szumny.

 

– Produkcja wina w naszym regionie posiada bogatą historię, która wraz z położeniem geograficznym czyni Podkarpacie miejscem atrakcyjnym do rozwoju tej gałęzi przemysłu. W przeciągu kilku ostatnich lat obserwujemy dynamiczny wzrost liczby winnic, które wpisują się w górski krajobraz województwa. Produkcja wina na Podkarpaciu choć ciągle wydaje się jeszcze nowością – powoli przenika do świadomości mieszkańców regionu i całego kraju – to słowa odczytane z listu marszałka Władysława Ortyla.

 

W kolejnych zdaniach marszałek przypomniał o potrzebie jasnych i klarownych przepisów prawnych umożliwiających sprzedaż i eksport wina za granicę.

 

– Korzystając z okazji przekazuję serdeczne pozdrowienia wszystkim uczestnikom  V Międzynarodowego Konkursu Win „Galicja Vitis” 2015. Życzę Państwu dalszych sukcesów w rozwijaniu cennych pasji oraz realnych rozwiązań problemów, z jakimi Państwo zmagają się przy produkcji wina – zakończył swój list marszałek Władysław Ortyl.

Piątek, 19 czerwca to drugi dzień oceniania konkursowych win, z wieczornym finałem w postaci ogłoszenia Championów Konkursu.

Waldemar Szumny
Kancelaria Zarządu

Statystyka

Odwiedza nas 666 gości oraz 0 użytkowników.